Grupa Selena nagrodzona tytułem Nowego Europejskiego Championa

Grupa Selena, producent i dystrybutor chemii budowlanej, została nagrodzona tytułem Nowego Europejskiego Championa. Wyróżnienie to zostało przyznane przez Europejską Fundację Przedsiębiorczości we współpracy z IESE Business School w Barcelonie oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Grupa Selena nagrodzona tytułem Nowego Europejskiego Championa

Grupa Selena, która ma w swojej ofercie m.in. wyroby papowe do pokryć dachowych, została uhonorowana tytułem Nowego Europejskiego Championa. Wręczenie nagrody miało miejsce 21 lipca 2011 r. w Warszawie, podczas uroczystej Gali Konferencji Naukowej European Entrepreneurship Colloquium 2011. Tytuł ten jest przyznawany przedsiębiorcom z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, którzy stworzyli nowoczesne i prężnie rozwijające się spółki na rynkach międzynarodowych.

Wedle Europejskiej Fundacji Rozwoju i Przedsiębiorczości, Grupa Selena może służyć jako przykład, jak z sukcesem przekształcić działalność lokalną w prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym. Firma, która pod koniec lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła sprzedaż swoich produktów na rynkach zagranicznych, posiada dzisiaj spółki w 18 krajach, zaś eksport w 2010 r. stanowił aż 67% jej przychodów.

"Promowanie sprawdzonych wzorców biznesowych jest bardzo istotnym elementem podnoszenia konkurencyjności przedsiębiorstw z Europy Centralnej i Wschodniej. Dlatego Selena chętnie dzieli się swoimi kompetencjami i doświadczeniami z pracy na rynkach globalnych. Tytuł Nowego Europejskiego Championa ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ pokazuje polskim firmom, że sukces na arenie międzynarodowej nie jest zarezerwowany tylko dla dużych koncernów" - powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA - spółki kierującej działalnością Grupy.

Grupa Selena znalazła się w gronie trzech polskich spółek, które zostały uhonorowane w czasie tegorocznej edycji Gali Konferencji Naukowej European Entrepreneurship Colloquium 2011. Celem Europejskiej Fundacji Rozwoju i Przedsiębiorczości, która wręcza tytuł Nowego Europejskiego Championa, jest promowanie innowacyjnych metod nauczania w obszarze przedsiębiorczości i zarządzania w szkołach wyższych, w całej Europie. Dlatego historie nagrodzonych przedsiębiorstw posłużą do opracowania materiałów dydaktycznych i studiów przypadku dla uczelni ekonomicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Selena SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT