Logo Grupy Selena na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych

We Wrocławiu, w dniach od 30 lipca do 6 sierpnia 2011 r. odbywają się XV Światowe Igrzyska Polonijne. W imprezie bierze udział klub sportowy "Polonia" Wilno, którego sponsorem jest Grupa Selena.

Logo Grupy Selena na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych

XV Światowe Igrzyska Polonijne organizowane przez Dolnośląską Federację Sportu, to impreza przeznaczona dla Polaków mieszkających poza granicami kraju. Pierwsze igrzyska odbyły się już w 1934 r., w Warszawie. Oprócz sportowej rywalizacji, igrzyska mają na celu integrację środowisk polonijnych oraz umacnianie ich więzi z Polską.

W rywalizacji sportowej, która toczy się w 28 dyscyplinach, udział bierze "Polonia" Wilno. Jest to polski klub sportowy, który został założony na Litwie w 1990 r. Włodarze klubu organizują wiele imprez sportowo-turystycznych dla Polaków mieszkających na Litwie. Sponsorem klubu jest Grupa Selena, firma posiadająca w swojej ofercie m.in. chemię dachową.

"Działalność klubu sportowego "Polonia" Wilno, odgrywa ważną rolę w życiu mieszkających na Litwie Polaków. Integruje on społeczność wokół wspólnej sprawy, daje poczucie jedności i pokazuje polskie środowisko jako grupę działającą na rzecz społeczeństwa. Selena chętnie angażuje się w projekty wspierające środowiska lokalne, a także pomagające młodym ludziom z sukcesem rozwijać swoje zdolności i gwarantujące im dobry start w dorosłe życie. Wierzymy, że nasze wsparcie dla klubu "Polonia" jest słuszną inicjatywą, która wzmocni naszą społeczność na kresach" - powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM, spółki kierującej Grupą Selena.

Grupa Selena rozpoczęła współpracę z "Polonią" Wilno na początku czerwca br. Zgodnie z umową wrocławski producent i dystrybutor chemii budowlanej będzie sponsorem klubu do końca 2013 r.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Selena SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT