Selena wśród finalistów konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta

Grupa Selena została jednym z trzech najwyżej ocenionych przedsiębiorstw w kategorii "Obecność na rynku globalnym". Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorstwom i instytucjom mającym duży wkład w gospodarczy rozwój kraju.

Selena wśród finalistów konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta

Producent i dystrybutor chemii budowlanej znalazł się wśród finalistów konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Wyróżnienia przyznano w kategoriach Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona Gospodarka. Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród 12 nominowanych do finału firm. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2012 r. podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta RP"Nagroda przyznawana przez Prezydenta RP - nazywana też »Polskim Gospodarczym Noblem« - jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. To dla nas niezmiernie ważne, że doceniono wysiłek włożony w budowę Grupy. Jest to dowód, że realizowana przez Selenę strategia globalnego rozwoju, skoncentrowana na osiągnięciu silnej pozycji zarówno w Polsce, jak i na świecie światowych rynkach chemii budowlanej, przynosi pozytywne efekty. Nominacja do finału konkursu potwierdza jakość modelu biznesowego Seleny i motywuje do dalszej, konsekwentnej realizacji planów rozwoju firmy i promowania polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej", powiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu polskiej Seleny.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta została ustanowiona w 1998 r. przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do roku 2005. W 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski powrócił do przyznawania nagrody.

Kandydaci zgłaszani są przez organizacje gospodarcze, wojewódzkie samorządy oraz organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce. Wyboru nominowanych dokonuje kapituła, a laureatów wskazuje Prezydent RP.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Zdobyła między innymi tytuły: Diament Forbesa, Perły Polskiej Gospodarki, Budowlana Firma Roku 2011 oraz Solidny Pracodawca Roku. Ponadto marka TYTAN Professional, jako jedyna w Polsce w kategorii "Chemia Budowlana", otrzymała statuetkę Premium Brand. W rankingu Instytutu Millward Brown SMG/KRC została wyróżniona tytułem Marki Wysokiej Reputacji.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Selena SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT