Jakie dachy sprawdzą się w górskim klimacie?

Planując budowę domu bądź renowację dachu w górskim klimacie, już teraz warto szukać inspiracji, które pomogą nam wybrać dachówkę zarówno funkcjonalną, jaki i dobrze prezentującą się na połaci. Zima to czas, kiedy dach przechodzi prawdziwą próbę wytrzymałości. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, dopasowując dachówkę do wymagającego klimatu i zmiennej temperatury. Radzi Michał Kacprzak, kierownik Akademii CREATON.

Jakie dachy sprawdzą się w górskim klimacie?

Dachówka ze specjalnym zamkiem górnym i bocznym.

Na dachach w rejonach górskich idealnie sprawdzą się modele dachówek posiadające odpowiednio skonstruowany zamek górny oraz boczny. Ta część dachówki odpowiada za skuteczne odprowadzanie wody oraz szczelność całej połaci.

Haki z balami na dachu.

W górach, gdzie opady śniegu są obfite, dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie dedykowanych dla danego modelu dachówki haków z balami powstrzymującymi duże bryły śniegu przed niekontrolowanym osunięciem się z dachu.

Rury śniegowe.

Montaż specjalnych akcesoriów pozwoli uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, takich jak zablokowanie przez śnieg drzwi wejściowych, czy uszkodzenie maski zaparkowanego obok domu samochodu. Bardzo dobre zabezpieczenie przed zsuwającym się śniegiem zapewnią rury śniegowe CREATON wraz z odpowiednimi wspornikami.

Dach z drabinkami śniegowymi.

Drabinki śniegowe, spójne pod względem koloru i stylu z dachówką, oferowane są przez CREATON w wersji długiej lub krótkiej. To powszechnie stosowane akcesoria dachowe chroniące przed śniegiem i lodem, nawet w szczególnie surowym, górskim klimacie.

Noski śniegowe na dachu.

Nie należy zapominać o noskach śniegowych, których montaż ma na celu rozbijanie osuwających się z połaci dużych kawałków śniegu i lodu. Jest to rozwiązanie zabezpieczające m.in. przed nadmiernym obciążeniem rynien.

Źródło i zdjęcia: Creaton

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE