Inteligentne oświetlenie - włączniki REJS z funkcjami, których nie znałeś!

Systemy oświetleniowe oferują obecnie znacznie więcej funkcji niż kiedykolwiek wcześniej. Doskonałym przykładem są nowoczesne włączniki, które nie tylko włączają i wyłączają światło, ale również regulują jego natężenie i barwę. Coraz częściej odchodzą od tradycyjnych, montowanych na ścianach przycisków. Co dokładnie oferują?

Inteligentne oświetlenie - włączniki REJS z funkcjami, których nie znałeś!

Systemy oświetleniowe przeszły w ostatnich latach prawdziwą metamorfozę. Z jednej strony zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, z drugiej zaś ich design całkowicie się zmienił. Dziś mamy do wyboru rozwiązania przeznaczone do różnych wnętrz i o różnorodnych zastosowaniach.

Doskonałym przykładem są taśmy LED, które mogą być zamontowane w eleganckich profilach lub ukryte przed wzrokiem gości.

Taśmy LED mogą służyć do praktycznego doświetlenia blatu, oświetlenia wnętrza szuflady lub szafy, ale także do dekoracyjnego podświetlenia cokołu mebla albo zaakcentowania ulubionego bibelotu czy obrazu.

Podobnie jest z niepozornymi włącznikami. Te oferowane obecnie przez producentów i projektantów wnętrz w niczym nie przypominają tradycyjnych przycisków. Są albo całkowicie dyskretne, albo znacznie bardziej interesujące pod względem wzornictwa. Ponadto rzadko montuje się je na ścianach tuż przy drzwiach.

Włączniki niewidzialne

Perfekcyjnym przykładem dyskretnego włącznika jest model W12, nowa propozycja marki REJS. Włącznik ten montuje się pod tynkiem lub okładziną ścienną. Niemożliwe? A jednak. Sterowanie odbywa się za pomocą niewielkiego pilota, co eliminuje konieczność dotykania przycisku.

Mechanizm umożliwia regulowanie natężenia światła, na przykład przyciemnienie go, gdy chcemy się zrelaksować lub obejrzeć film.

Pozwala także na zaprogramowanie automatycznego wyłączenia światła po upływie określonego czasu, na przykład kilkudziesięciu sekund lub minuty.

Parametry techniczne włącznika W12 obejmują maksymalną moc podłączenia źródła światła wynoszącą 96W, napięcie wejściowe 12 lub 24V oraz stopień ochrony IP20.

Włącznik W12 montuje się pod tynkiem lub okładziną ścienną.

Włączniki z czujnikami zbliżeniowymi

Warte uwagi są również włączniki meblowe, które sterują oświetleniem zamontowanym na przykład w zabudowie kuchennej.

Dobrym przykładem jest model W13 z jednym czujnikiem. Jest to włącznik bezdotykowy, który zapala światło, gdy otworzymy front szafki, i gasi je, gdy zamykamy. Reaguje także na ruch – możemy nim sterować, przesuwając w jego pobliżu dłoń lub inną rzecz.

Odpowiedni przełącznik umożliwia wybór trybu jedno- lub dwubiegunowego, a mechanizm pozwala na regulację natężenia światła.

Dla szafek z podwójnymi drzwiczkami polecany jest model W14, wyposażony w dwa czujniki zbliżeniowe.Parametry techniczne włączników W13 i W14 obejmują maksymalną moc podłączenia źródła światła wynoszącą 60W, napięcie wejściowe 12V oraz stopień ochrony IP20.

Oba modele są dostępne w kolorach białym i czarnym. Mogą być wpuszczone w mebel (Ø8mm) lub zamocowane nakładkowo (potrzebny uchwyt jest w zestawie).

Włącznik meblowy W13 sterują oświetleniem zamontowanym na przykład w zabudowie kuchennej.

Włącznik na taśmie

Inną opcją, niewymagającą dużej ingerencji w zabudowę meblową, jest włącznik W15. Jest on zupełnie płaski i osadzony na taśmie, dzięki czemu po montażu minimalnie wystaje ponad powierzchnię mebla lub jego krawędź. Sterowanie odbywa się dotykowo – wystarczy lekki dotyk.

Włącznik W15 jest zupełnie płaski i osadzony na taśmie.

Przy dłuższym przytrzymaniu możemy regulować natężenie światła, rozjaśniając je lub przyciemniając w zależności od potrzeb.

Parametry techniczne włącznika W15 obejmują maksymalną moc podłączenia źródła światła wynoszącą 60W, napięcie wejściowe 12 i 24V oraz stopień ochrony IP20. Model jest dostępny w kolorze białym.


Źródło i zdjęcia: REJS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT