Biurko Futuro: idealne dla każdego – w domu i w firmie!

Kluczem do zorganizowania przyjaznego biura, zarówno firmowego, jak i domowego, jest odpowiednie biurko. Jakie powinno być? Najlepiej z regulowaną wysokością blatu, co umożliwi łatwą zmianę pozycji podczas nauki lub pracy i pomoże zadbać o zdrowie.

Biurko Futuro: idealne dla każdego – w domu i w firmie!

Statystyki pokazują, że czas spędzany przy biurku na pracy, nauce, graniu czy surfowaniu po sieci stale rośnie. Siedząca postawa ciała nie jest jednak ani naturalna, ani korzystna dla naszego zdrowia.

Długotrwałe siedzenie przy tradycyjnych, nieruchomych biurkach może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak ból pleców, problemy z krążeniem oraz zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Dlatego tak ważna jest możliwość dostosowania biurka do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Chodzi tu nie tylko o regulację wysokości blatu do wzrostu, ale także o elastyczność mebla, która pozwala na zmianę pozycji podczas pracy.

Futuro – jedno biurko dla wielu osób

Tylko czy biurko może być elastyczne? Owszem – jeśli zastosujemy stelaże Futuro REJS.

- Futuro II i Futuro Compact to sterowane elektrycznie, komfortowe stelaże umożliwiające płynną regulację wysokości położenia blatu w zakresie odpowiednio 625-1275 i 685-1180 mm. Dzięki nim możemy wygodnie i szybko podnosić lub obniżać blat w zależności od tego, jaką pozycję mamy ochotę w danej chwili zająć: stojącą, siedzącą, czy klęczącą na odpowiednich siedziskach. Mało tego, umożliwiają szybkie dopasowanie biurka do innego użytkownika – np. dziecka i to bez konieczności zdejmowania z blatu wszystkich rzeczy – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.

Jakie płyną z tego korzyści? Używanie biurka z możliwością regulacji zachęca do częstszej zmiany pozycji, co z kolei pobudza krążenie i zmniejsza napięcie w mięśniach oraz stawach.

Mało tego. Regularne przechodzenie z pozycji siedzącej na stojącą może poprawić koncentrację i efektywność pracy, co jest korzystne również dla zdrowia psychicznego.

Firma REJS jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów akcesoriów i komponentów meblowych, działających na rynku polskim i zagranicznym.

Więcej opcji i więcej komfortu

Sterowanie stelażami Futuro jest bardzo proste. Wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania i blat podnosi się lub opuszcza, a jego dokładna wysokość wyświetla się na panelu. Jeśli nie chcemy za każdym razem regulować optymalnego poziomu – możemy ustawić stałe wartości – panele zapamiętają 3 pozycje.

Czym się różnią oba stelaże? Futuro II jest szybszy i szerszy, choć oba umożliwiają regulację szerokości: w zakresie: 1075-1800 mm (Futuro II) i 900-1200 mm (Futuro Compact). Dopuszczalne obciążenie to odpowiednio: 120 i 100 kg.

Stelaże dostępne są w trzech kolorach – białym, czarnym i srebrnym. Aby ułatwić ładowanie telefonu lub innych biurowych sprzętów wyposażone są gniazda USB (A i C Futuro II i USB C Futuro Compact).

Do obu pasują akcesoria dodatkowe jak przepusty i korytka na kable, a także chowane w blacie przedłużacze biurowe Elektrima: Kwadro, Slider, Ring i Tubus.

- Z myślą o bezpieczeństwie w obu wersjach Futuro zastosowano mechanizm wstrzymujący ruch po zauważeniu przeszkody tzw. czujnik antykolizyjny. W Futuro II dodatkowe zabezpieczenie stanowi funkcja child lock. Spełnia on ponadto standardy ISO: 9001, 14001, 45001 i objęty jest dłuższą, bo aż 5-letnią gwarancją. – dodaje Agnieszka Sobocińska.


Źródło i zdjęcia: REJS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT