Czarna czy chromowana? Armatura i akcesoria, które podkreślą charakter łazienki

Łazienka potrafi zachwycać swoim wystrojem. Zależy nam na tym, by sprzyjał on wypoczynkowi i wygodnej pielęgnacji. Jednym z ważnych elementów udanej aranżacji jest spójny wygląd armatury i akcesoriów. Przykłady takich rozwiązań znajdziemy w kolekcjach marki FERRO.

Czarna czy chromowana? Armatura i akcesoria, które podkreślą charakter łazienki

Łazienka z chromowaną armaturą i dodatkami

W tym nowoczesnym wnętrzu o niewielkich rozmiarach jest wszystko, czego można oczekiwać od komfortowo urządzonej łazienki. Wydzielono w niej dwie, a nawet trzy strefy.

W umywalkowej poza najważniejszą parą – nablatową baterią i owalną umywalką znalazł się praktyczny stolik, którego metalowy stelaż służy także za wieszak na ręczniki, półka oraz pojemne szuflady.

Jak przystało na pomieszczenie w stylu industrialnym, ścienne lustro otacza czarna metalowa rama, a po obu jego stronach wiszą oryginalne pasujące do wystroju kinkiety. Tłem dla tych wszystkich elementów wyposażenia jest ściana w kolorze betonu.

Czerń i szarość królujące w tej strefie rozświetlają bateria z oszczędzającej wodę kolekcji Vitto VerdeLine o masywnej, wyrazistej formie oraz współgrający z nią dozownik na mydło z linii Greta wyróżniający się solidnym, geometrycznym kształtem chromowanych detali zestawionych z matowym szkłem.

Akcesoria z tej serii świetnie wyglądają w towarzystwie znajdującej się we wnętrzu armatury. Podobnie jak w innych częściach łazienki surowy wystrój przełamują drewniane akcenty, panele podłogowe i blat stolika.

Bardzo sprytne rozwiązanie zastosowano w strefie kąpieli. Prostokątna wanna z baterią Vitto VerdeLine i zestawem natryskowym punktowym wyposażonym w ekologiczną rączkę Amigo VerdeLine nie tylko znakomicie komponują się ze sobą pod względem formy, ale także zapewniają podwójny komfort podczas mycia.

Do wyboru mamy relaksującą kąpiel oraz orzeźwiający prysznic, i to bez obaw, że podczas korzystania z rączki natrysku woda będzie rozchlapywać się po łazience. Zadba o to gustowny parawan z modnymi, czarnymi szprosami doskonale wpisującymi się w loftowy wystrój.

Drewniany regał i ustawiony na podłodze doniczkowy kwiat wspaniale ocieplają przestrzeń, sprawiając, że jest ona bardzo przyjazna dla użytkownika.

Baterie VITTO VERDELINE, zestaw AMIGO VERDELINE, dozownik na mydło GRETA.

Armatura i dodatki w kolorze czarni

Łazienka z płytkami w kolorze szałwii jest miłym, przyjaznym wnętrzem, w którym armatura, akcesoria i podłoga oraz wybrane detale mają zdecydowaną ciemną barwę. W tej aranżacji również zastosowano baterie o masywnych kształtach z linii Vitto VerdeLine jednak dla odmiany w pięknym wykończeniu czarny mat.

W strefie prysznica baterii natryskowej towarzyszy minimalistyczny natrysk przesuwny 1-funkcyjny Phila w tym samym kolorze. Jest też wieszak na ręcznik z linii Greta Black o prostej formie, pasujący do całości czarny odpływ liniowy pod płytkę, a także ścianka ze szkła w ciemnej ramie, która oddziela strefy prysznica i umywalki.

W tej ostatniej widzimy udaną kompozycję czerni, bieli oraz kolorów drewna i szałwii. W takiej przestrzeni nie mogło zabraknąć oczywiście kwiatów, to one ożywiają wnętrze i wprowadzają wyjątkowy klimat.

Mamy tu również baterię umywalkową nablatową Vitto VerdeLine i dozownik na mydło, tym razem w wersji czarnej. Całość dopełnia naturalny materiał – drewno, które niemal zawsze jest niezwykle pożądanym detalem aranżacji łazienkowych. Harmonia kształtów i kolorów sprawia, że w takim pomieszczeniu naprawdę chce się przebywać.

Baterie VITTO BLACK VERDELINE, zestaw natryskowy przesuwny PHILA BLACK, akcesoria GRETA BLACK.

Spójność stylistyczna to niezwykle ważna zaleta łazienki urządzonej ze smakiem, o wysokich walorach estetycznych. Można ją osiągnąć, dobierając do wnętrza współgrające ze sobą elementy, bez których nie mogłoby spełniać ono swoich podstawowych funkcji – gustowną armaturę i akcesoria.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT