Duże okna i minimalizm – MB-MM50N fasada w stylu skandynawskim

Budownictwo skandynawskie, cenione za minimalizm, funkcjonalność i bliskość natury, uosabia nowoczesne podejście do projektowania. Charakterystyczna dla tego regionu Europy architektura odznacza się prostotą — dekoracje ustępują miejsca czystym liniom i zgeometryzowanym formom.

Duże okna i minimalizm – MB-MM50N fasada w stylu skandynawskim

W filozofię budownictwa skandynawskiego idealnie wpisuje się najnowszy produkt firmy Aluprof – fasada słupowo-ryglowa MB-MM50N o wysokiej izolacyjności termicznej.

Zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu potrzeb tamtejszego rynku, dzięki swoim znakomitym parametrom termicznym oraz innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, znajdzie zastosowanie również w innych częściach świata.

Stworzona z myślą o ochronie środowiska

Budownictwo skandynawskie, które z powodzeniem łączy estetykę, funkcjonalność i troskę o środowisko, od dawna inspiruje architektów na całym świecie. Doskonałym przykładem produktu, który odzwierciedla charakterystyczne cechy konstrukcyjne tej części Europy, jest fasada MB-MM50N, stworzona z myślą o potrzebach tamtejszego rynku.

Wykorzystanie aluminium, materiału przyjaznego dla środowiska, który można wielokrotnie recyklingować, podkreśla ekologiczne podejście skandynawskiego budownictwa, które stawia na energooszczędność i minimalizację emisji gazów cieplarnianych.

Fasada MB-MM50N spełnia wymogi efektywności energetycznej dzięki zastosowaniu wysokiej jakości uszczelek, które zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną – Uf od 0,62 W/(m2K).

To przekłada się na niższe koszty ogrzewania i klimatyzacji oraz podnosi efektywność energetyczną budynku.

Należy również zwrócić uwagę, że jednym z wyróżników tej fasady jest użycie kształtowników o szerokości od 50 do 225 mm oraz konstrukcyjne powiązanie z systemem MB-MT50N, co zapewnia zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nowe rozwiązania technologiczne stosowane przez Aluprof pozwalają na optymalizację ilości materiałów potrzebnych do wykonania fasady, co dodatkowo wpisuje się w ekologiczny trend skandynawskiej architektury.

Wnętrza pełne światła i otwarte na przyrodę

Charakterystyczne dla Skandynawii długie zimy i krótkie dni z ograniczoną ilością światła słonecznego skłoniły tamtejszych architektów do maksymalizacji wykorzystania naturalnego oświetlenia.

Duże, często od podłogi do sufitu okna, są typowe dla północnoeuropejskiego budownictwa i służą nie tylko do rozjaśniania wnętrz, ale także do otwierania ich na zewnętrzne krajobrazy.

Fasada MB-MM50N z systemem słup-rygiel o wysokiej nośności umożliwia tworzenie efektownych, szklanych ścian, które mogą wspierać ciężar szkła do 880 kg.

To rozwiązanie firmy Aluprof doskonale wpisuje się w skandynawskie podejście do architektury, umożliwiając konstrukcję modułów z profili fasadowych zamiast tradycyjnych stałych przeszkleń. Ponadto, MB-MM50N jest kompatybilny z systemem mocowania Adjufix, powszechnie stosowanym na Półwyspie Skandynawskim.

Fasada MB-MM50N - wizualizacja.

Funkcjonalność i łatwość montażu

Chociaż minimalizm jest jednym z kluczowych elementów stylu skandynawskiego, architekci z tego regionu kładą również duży nacisk na zapewnienie użytkownikom budynków maksymalnego komfortu.

Dlatego Aluprof, projektując rozwiązania głównie dla rynków północnoeuropejskich, skupił się na maksymalnym ułatwieniu pracy projektantów, producentów stolarki otworowej i montażystów.

Fasada MB-MM50N jest pierwszym w ofercie firmy systemem skręcanym, gdzie słupy i rygle są cięte prosto (na 90 stopni), eliminując potrzebę czasochłonnych obróbek, jak podcinanie rygla, co znacznie upraszcza proces fabrykacji.

System umożliwia skręcanie profili i składanie tzw. drabin w hali produkcyjnej, co ułatwia magazynowanie komponentów i poprawia efektywność produkcji fasad.

Warto również zwrócić uwagę na innowacje, takie jak izolator XPET, który zapewnia precyzyjne „prowadzenie” wkrętu, jednolity typ kształtowników i możliwość montażu konstrukcji w układzie pionowym i poziomym.

Opcja szybkiego montażu segmentów i ich łączenie za pomocą tzw. słupów połówkowych znacząco skraca czas montażu na budowie. Dzięki temu, rozwiązanie oferowane przez Aluprof jest idealnie przystosowane do prefabrykacji całych segmentów (oprócz szyby) i składania ich już na placu budowy.

Jeden produkt, wiele korzyści

Architektura skandynawska jest znana z minimalizmu i funkcjonalności, a także z dużej dbałości o zrównoważony rozwój i efektywność energetyczną. Fasada MB-MM50N od Aluprof doskonale odpowiada tym kryteriom, oferując wysoką izolacyjność termiczną oraz umożliwiając tworzenie estetycznych i funkcjonalnych ścian.

Jej modułowa konstrukcja nie tylko efektywnie wykorzystuje materiały, ale również przyspiesza proces budowlany, co wpisuje się w ideę minimalizacji wpływu na środowisko.

Szeroki zakres elementów otwieranych i duża powierzchnia szklana maksymalizują dostęp do naturalnego światła, co stanowi kluczowy element skandynawskiego designu.

Wprowadzenie tak innowacyjnego produktu, łączącego funkcjonalność z dbałością o ekologię, podkreśla nowatorski charakter marki Aluprof, jej zrozumienie potrzeb współczesnego budownictwa oraz zaangażowanie w promowanie gospodarki obiegu zamkniętego.


Źródło i zdjęcia: Aluprof

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT