Ocieplenie ściany z bloczków silikatowych

Jaką metodę wybrać do ocieplenia ściany z bloczków silikatowych?

Zaletą silikatów jest ich akumulacja cieplna. Ściany z silikatów bardzo dobrze akumulują ciepło, umożliwiając zniwelowanie skutków szybkich zmian temperatur w zimie, przy spadku, a latem przy wzroście temperatur na zewnątrz budynku.

Dzięki taki właściwościom w zimie dokładne przewietrzenie pomieszczeń w prawidłowo ogrzewanym budynku ze ścianami z silikatów, nie powoduje zauważalnego obniżenia temperatury powietrza.{logo}

Podobnie w przypadku przerw w ogrzewaniu zmagazynowane w ścianach ciepło długi czas gwarantuje utrzymanie wysokiej temperatury powietrza w pomieszczeniach. Ściany zewnętrzne wznoszone z silikatów są zawsze ścianami warstwowymi, w których silikaty pełnią rolę konstrukcyjną, a ochronę cieplną zapewnia odpowiednia warstwa ocieplenia np. wełny mineralnej lub styropianu.

Ocieplając ściany z bloczków silikatowych można uzyskać ścianę nie tylko o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych np. U=0,16 [W/m2K], ale również o bardzo dobrych parametrach akustycznych i dużej pojemności cieplnej.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE