Odpływy liniowe marki Ferro do strefy prysznicowej

Strefa prysznica bez brodzika, z odwodnieniem liniowym, sprawdza się w małych łazienkach i dużych salonach kąpielowych. Jest właściwie niewidoczna, dlatego umożliwia stworzenie różnorodnych aranżacji łazienkowych.

Odpływy liniowe marki Ferro do strefy prysznicowej

Moda na kabiny prysznicowe bez brodzika nie przemija. I nie ma się czemu dziwić. Jest to rozwiązanie, które daje ogromne możliwości aranżacyjne, nie zabiera wiele miejsca, dodaje wnętrzu lekkości i przestronności, a równocześnie zapewnia komfort użytkowania i łatwość utrzymania czystości.

Warto jednak pamiętać, że decyzję o „bezbrodzikowej” wersji prysznica, z odwodnieniem liniowym, należy podjąć odpowiednio wcześnie podczas remontu, gdyż konieczne są pewne przygotowania. Chodzi przede wszystkim o wyprofilowanie podłogi.

Musimy uzyskać właściwy spadek - optymalny to ok. 2 proc. - w kierunku odpływu wody.

ODPŁYWY LINIOWE MARKI FERRO

Odpływ liniowy montowany jest zwykle przy ścianie, choć równie dobre okaże się każde inne miejsce. Model Ora z naszej aranżacji wyposażony jest w regulowane nóżki, które pozwalają na wypoziomowanie i prawidłowe ustawienie rynny.

Kołnierz hydroizolacyjny uszczelnia konstrukcję odpływu wpuszczoną w podłogę, a tym samym zabezpiecza łazienkę przed ewentualnym zalaniem. Ruszt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, ręcznie szlifowanej. Na całej długości ma otwory o zróżnicowanej wielkości. Przepustowość wynosi 54 l/min.

Prysznic z odpływem liniowym ORA marki Ferro.

Zastosowana kabina walk-in z odwodnieniem liniowym, taflą szkła i dyskretną, ale nowoczesną armaturą, wkomponują się w każde wysmakowane wnętrze, na przykład w stylu glamour - z pałacowym żyrandolem z kryształkami, białymi płytkami-cegiełkami, meblami à la shabby chic.

Jeszcze mniej zakłócającym aranżację okaże się model „pod płytkę”. Posiada on te same parametry techniczne co Ora, ale można wypełnić go na przykład płytką z podłogi. I wtedy właściwie w niej „zniknie”.

Choć niewidoczny, doskonale będzie jednak pełnił swą funkcję, zapewniając komfort podczas korzystania z łazienki. Nasza propozycja to minimalistyczna przestrzeń o płytkach imitujących naturalny kamień, z ocieplającym wizualnie drewnem, roślinami, dużym oknem i taflą lustra.

Aranżacja strefy prysznicowej z odpływem liniowym Ferro.

Odpływ liniowy wąski Perfect Drain różni się od pozostałych m.in. wbudowanym syfonem (inne mają syfon w zestawie), nieco niższą przepustowością, wynoszącą 25 l/min, i niewielką zabudową - 49 mm. Dzięki tym parametrom dobrze sprawdzi się też w budownictwie wielorodzinnym.

Jeśli chcemy mieć na posadzce pod prysznicem idealnie gładką powierzchnię, wybierzmy odpływ ścienny. Jest to również rozwiązanie doskonale sprawdzające się w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ montaż takiego odpływu nie ingeruje w strukturę posadzki.

Odpływ ścienny Wall slim Ferro.

Model Wall slim, dzięki polerowanej maskownicy, z zewnątrz jest widoczny jedynie jako estetyczna płytka, a woda odpływa wąską szczeliną na granicy ściany i podłogi.

Wiele zalet mają najnowsze odpływy liniowe Super slim pro i Easy New. Ten ostatni występuje w wersji odwracalnej - na lewą i na prawą stronę. Oba, dzięki niskiej zabudowie, nadają się do budynków wielorodzinnych. Dużym udogodnieniem są stalowe syfony zintegrowane z otworami rewizyjnymi oraz korki rewizyjne, który umożliwiają łatwy dostęp do syfonów.

Odpływy liniowe Super slim pro i Easy New Ferro.

Wszystkie wymienione produkty marki Ferro mają 5-letni okres gwarancji.

Źródło i zdjęcia: Ferro


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT