Wydatki Polaków w czasie sezonu grzewczego

Sezon grzewczy w Polsce wygląda różnie, przeważnie jednak trwa od października do kwietnia i choć przez 90% tego czasu nie wymaga użycia dużych ilości energii, statystyka grzewcza mówi nam zupełnie co innego. Jak wyglądają rozliczenia za ogrzewanie Polaków? Czy w dobie oszczędności robimy wszystko, aby jak najmądrzej rozdysponować pieniądze?

Wydatki Polaków w czasie sezonu grzewczego

W ciągu ostatnich lat większość Polaków odczuła zmianę w opłatach, jakie przeznacza na ogrzewanie domu. Według raportu Millward Brown SMG KRC, aż 34% osób nie ma kontroli nad kosztami wynikającymi z ogrzewania mieszkania lub domu. Większość osób, która traci poczucie kontroli nad tymi wydatkami mieszka w budynkach wielorodzinnych i rozlicza się za ogrzewanie w formie zaliczki lub rachunków zbiorczych.

Kontrola wydatków na ogrzewanie

W ostatnich latach aż 75% Polaków zauważyło wzrost opłat związanych z ogrzewaniem, tylko 6% respondentów było w sytuacji, w której wydatki zmalały, natomiast 13% nie zauważyło żadnej zmiany. Pomimo tego, że badania pokazują naszą utratę kontroli nad wydatkami, pokazują też, że jesteśmy jej świadomi i możemy szukać rozwiązań.

Ogrzewanie pełną parą

Z czego biorą się tak wysokie rachunki, jeżeli ostatnie zimy były łagodniejsze od poprzednich? Najczęściej z przegrzewania pomieszczeń, wynikających z braku możliwości ograniczania energii przy systemach konwekcyjnych, wysoko temperaturowych (popularne grzejniki) Cierpi na tym nie tylko nasz portfel ale również organizm. Wszystkie pomieszczenia mają określoną temperaturę, która jest dla nich, a zarazem dla nas najodpowiedniejsza. Dla kuchni jest to 20 stopni Celsjusza, dla łazienki około 24 stopni Celsjusza, a dla sypialni około 18 stopni. Niestety najczęściej ustawiona temperatura jest zbyt wysoka.

Rozwiązanie na etapie urządzania domu

Jednym z najłatwiejszych sposobów na kontrolowanie wydatków oraz zwrócenia uwagi na aspekty zdrowotne na etapie budowy domów lub remontu mieszkania jest wybór płaszczyznowych systemów niskotemperaturowych. Idealne rozwiązanie to ogrzewanie ścienne. Dotychczas drogie i bardzo trudne w montażu, jednak od czasu wdrożenia Polskiego systemu grzejników podtynkowych 3THERMO, dostępne w cenie podłogówki.

Dzięki użyciu tego typu grzejników jesteśmy w stanie nie tylko zapanować na wydatkami i oszczędzić pieniądze, ale także zadbać o nasze zdrowie w stosunku do systemów konwekcyjnych szacujemy redukcję kosztów ogrzewania na poziomie nawet 50%. Wynika ona głównie z dużych strat i małej możliwości ich ograniczania przez systemy konwekcyjne, tłumaczy Patryk Nowakowski, Prezes Zarządu 3THERMO.

Grzejniki podtynkowe 3THERMO to nowoczesna i bardzo energooszczędna forma ogrzewania ściennego. Grzejniki 3THERMO są niewidoczne na ścianach oraz nie wymagają czyszczenia, dzięki czemu są one najbardziej higienicznymi grzejnikami na świecie. Ich zaletą jest także brak cyrkulacji powietrza, promieniując nagrzewają całą płaszczyznę, pod którą się znajdują, a co za tym idzie, nie rozprzestrzeniają mikroorganizmów po pomieszczeniach i działają antybakteryjnie. W efekcie zapobiegają infekcjom górnych dróg oddechowych i zmniejszają ryzyko zachorowania.

3THERMO jest dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względu na łatwość dopasowania źródła ciepła (współpracuje ze wszystkimi źródłami ciepła), ale także prostoty montażu instalacji, oraz aspektów zdrowotnych. Forma montażu ogranicza powstawanie wilgoci w ścianach, tym samym zapobiega, tworzeniu się niebezpiecznych dla człowieka grzybów i pleśni. Takie rozmieszczenie i technologia pomimo ogrzewania domu, nie wysusza powietrza w jego wnętrzu, gdyż wilgoć z powietrza nie jest oddawana do zimnych ścian jak to ma miejsce w przypadku innych systemów grzewczych.

źródło: 3THERMO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT