Systemy ogrzewania płaszczyznowego Capricorn

Systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego to nowoczesne rozwiązania pozwalające na swobodną regulację temperatury w pomieszczeniu zarówno w sezonie zimowym jak i letnim. Ich podstawową ideą jest oddawanie ciepła poprzez całą płaszczyznę grzejną (posadzkę). Zwiększona powierzchnia, poprzez którą oddawane jest ciepło, pozwala na obniżenie temperatury zasilania przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu cieplnego.

Systemy ogrzewania płaszczyznowego Capricorn

Głównym elementem ogrzewania podłogowego jest płyta grzewcza (grzejnik), czyli ułożone w posadzce wężownice, przez które przepływa czynnik grzewczy oddający ciepło do pomieszczenia.

Różnorodność rozwiązań wśród naszych systemów gwarantuje idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego odbiorcy. Systemy mają zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jedno- i wielorodzinnym, jak również przemysłowym od hal, boisk, parkingów, przez budownictwo inżynieryjne, a nawet w obiektach sakralnych. Wybór między ogrzewaniem ściennym a podłogowym czy sufitowym zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb i wymogów konkretnej inwestycji.

Ze względu na metodę wykonania jastrychu (podłoża), systemy ogrzewania podłogowego można podzielić na kilka typów wykorzystujących elementy montażowe rury:

ogrzewanie podłogowe:

 • w systemie mocującym za pomocą spinek oraz narzędzia Tacker
 • w systemie mocującym za pomocą tworzywowych szyn montażowych Rail
 • w systemie mocującym za pomocą aluminiowych ekranów grzewczych AluPlate
 • w systemie mocującym za pomocą aluminiowych ekranów grzewczych AluPlate na izolacji

ogrzewanie ścienne:

 • w systemie mocującym za pomocą tworzywowych szyn montażowych Rail
 • w systemie mocującym za pomocą aluminiowych ekranów grzewczych AluPlate

Na systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego składają się wysokiej klasy komponenty instalacyjne umożliwiające wykonanie systemu ogrzewania lub chłodzenia podłogowego oraz ściennego.

W skład systemu wchodzą komponenty takie jak:

 • 5-cio warstwowa rura ogrzewania płaszczyznowego Capricorn PE-RT/EVOH/PE-RT
 • Rozdzielacze, szafki do rozdzielaczy, zestawy mieszające
 • Komponenty montażowe
 • Izolacyjne płyty systemowe, aluminiowej ekrany grzewcze Aluplate
 • Siłowniki, Sterowanie elektryczne oraz narzędzia do montażu i obróbki rury

Wszystkie komponenty sygnowane logo Capricorn wchodzące w skład systemu wykonane są zgodnie z europejskimi normami technicznymi i standardami jakościowymi ISO 9001:2009 jak również w zgodzie z obowiązującymi normami oraz przepisami prawa budowlanego. Dodatkowo jako producent zadbaliśmy o optymalne wzajemne dopasowanie wszystkich składników.

źródło i zdjęcie: Capricorn

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT