Grodno poszerza sieć sprzedaży o trzy nowe punkty

Spółka Grodno, jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce, otworzyła nowy oddział sprzedaży w Gorzowie Wielkopolskim oraz dwa nowe punkty franczyzowe w Bytowie i Garwolinie. Obecnie Grodno ma 55 punktów sprzedaży, w tym trzy w ramach współpracy franczyzowej.

Grodno poszerza sieć sprzedaży o trzy nowe punkty

Wszystkie dotychczasowe punkty sprzedaży zlokalizowane są w kluczowych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Poznaniu, Wrocławiu. Nowy oddział w Gorzowie Wielkopolskim to drugi punkt sprzedaży w województwie lubuskim.

Nowe punkty sprzedaży to kolejny krok w realizacji naszej strategii rozwoju poprzez rozbudowę sieci dystrybucji. Oddział w Gorzowie Wielkopolskim wzmocni naszą pozycję w Polsce Zachodniej, poinformował Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno SA.

Firma nawiązała również współpracę franczyzową z dwoma nowymi partnerami - firmą Elektrokompleks z Bytowa w województwie pomorskim oraz firmą Storm z Garwolina w województwie mazowieckim. Obaj partnerzy mają ponad dziesięcioletni staż w branży, oferują także dodatkowe usługi, takie jak instalatorstwo elektryczne. Model franczyzowy oparty jest na autorskim rozwiązaniu informatycznym pozwalającym niezależnym przedsiębiorstwom realizować ich cele biznesowe w ramach Grupy Grodno. Umowa zakłada sprzedaż produktów dostępnych w sieci Grodno.

W związku z dużym zainteresowaniem współpracą w tym modelu biznesowym, zdecydowaliśmy się na rozwinięcie oferty franczyzowej dla potencjalnych partnerów, komentuje prezes Jurczak.

Rozwój sieci sprzedaży i asortymentu. Cel - pierwsza trójka w branży

Na koniec 2015 r. obrotowego Grodno dysponowało asortymentem 31 tys. artykułów. Do końca 2016 r. asortyment wzrośnie do 35 tys. pozycji. W szczególności spółka zamierza rozwijać ofertę dla przemysłu, nowoczesne oświetlenie LED, oświetlenie konsumenckie oraz fotowoltaikę.

Celem spółki Grodno jest osiągnięcie pozycji w pierwszej trójce w branży. Obecnie spółka znajduje się w pierwszej dziesiątce największych dystrybutorów elektrotechnicznych na rynku, z siecią 55 oddziałów w kluczowych miastach Polski. Narastająco w I-III kw. 2015 r. spółka odnotowała 245,4 mln zł przychodów wobec 178,3 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 37,7% rdr. Zysk netto w I-III kw. br. obrotowego 2015/2016 wyniósł 7,5 mln zł, co oznacza wzrost o 74,6% w stosunku do I-III kw. roku obrotowego 2014/2015. Prognozy finansowe na rok obrotowy 2015/2016 zakładają blisko 23% wzrost przychodów w stosunku do ubiegłego roku, do poziomu 292 mln zł oraz 59% wzrost zysku netto do poziomu 9,7 mln zł.

źródło: Grodno

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT