Grodno zdobywcą tytułu Mistrza GPW 2015

Spółka Grodno SA, dystrybutor produktów oświetleniowych i elektrycznych, została zwycięzcą szóstej edycji plebiscytu Mistrz GPW! W finale spółka pokonała nie byle kogo, bo producenta kultowej gry "Wiedźmin" - CD Projekt. Finałowe głosowanie odbyło się w dniach 20-22 stycznia 2016 r. Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez "Puls Biznesu" i portal Bankier.pl miała miejsce 21 marca.

Grodno zdobywcą tytułu Mistrza GPW 2015

Zwycięstwo w konkursie Mistrz GPW 2015 to dla nas nie tylko wielki zaszczyt, ale przede wszystkim potwierdzenie rosnącego znaczenia Grodna na rynku zarówno branżowym, jak i giełdowym oraz coraz większej wiedzy inwestorów o naszej spółce - komentuje prezes warszawskiej firmy, Andrzej Jurczak. - Bardzo się cieszymy, że inwestorzy docenili mocne fundamenty biznesu Grodna i jego konsekwentny, stały rozwój, którego ukoronowaniem stały się przenosiny z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy w październiku 2015 r.

W finale konkursu, który miał miejsce w styczniu, Grodno wygrało z producentem "Wiedźmina" - spółką CD Projekt. Wcześniej w półfinale spółka pokonała głosami internautów Grupę Azoty, a w ćwierćfinale wyprzedziła spółkę Kruk. W pierwszej rywalizacji dystrybutor artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych wyeliminował spółkę Ciech. Wiodącą grupę najlepszych spółek wytypowali dziennikarze i analitycy "Pulsu Biznesu" oraz serwisu finansowego Bankier.pl. Organizatorzy plebiscytu w ramach 1/8 finału dobrali kandydatów w pary. Do kolejnych etapów przechodziły te spółki, które otrzymały więcej głosów internautów.

W ubiegłym roku akcje Grodna wzrosły o prawie 80% przy stracie indeksu szerokiego rynku WIG o niemal 10%. Wzrost wartości akcji Grodna to efekt konsekwentnej realizacji strategii rozwoju i poprawy wyników finansowych.

Mistrz GPW został wyłoniony już po raz szósty, gdyż konkurs jest organizowany od 2010 roku. Wśród dotychczasowych Mistrzów GPW znaleźli się m.in. 11bit Studios (2014 r.), Integer.pl (2013 r.) czy Relpol (2012 r.).

źródło: materiały prasowe Grodno

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT