Jesienne premiery w ofercie De Dietrich

Każdego roku koncern De Dietrich prezentuje pakiet zmian w ofercie, od kosmetycznych po gruntowną wymianę produktów w poszczególnych segmentach. We wrześniu De Dietrich wprowadzi na rynek polski kilka nowości, pochodzących z rodzimej wytwórni oraz urządzenia marki BAXI, której interesy w Polsce reprezentuje spółka De Dietrich Technika Grzewcza. Nowości w ofercie doskonale wpisują się w hasło firmy: "Prawdziwe innowacje to te, które trwają długo".

Jesienne premiery w ofercie De Dietrich

Podgrzewacze c.w.u. HEATRAE SADIA

Pierwszymi tegorocznymi nowościami będą urządzenia z rynku brytyjskiego, produkowane w wytwórni HEATRAE SADIA (HS) zlokalizowanej w mieście Norwich na wschodzie Anglii.

Spośród bogatej oferty HS De Dietrich zaprezentuje dwa typoszeregi:

  • podgrzewacze c.w.u ze stali nierdzewnej oznaczone symbolem BPP, o pojemnościach 100, 150, 200 i 300 litrów sygnowane logiem BAXI,
  • podgrzewacze c.w.u ze stali nierdzewnej oznaczone symbolem SR..N o pojemnościach 100 i 150 litrów pod logo De Dietrich, dedykowane do kotłów wiszących.

Wytwórnia HEATRAE SADIA (HS) jest członkiem Grupy Przemysłowej BDR Thermea. Istnieje na rynku od 90 lat i specjalizuje się w urządzeniach do wytwarzania ciepłej wody użytkowej, produkowanych z najwyższych gatunków stali nierdzewnych. Produkty firmy zdobyły wiele wyróżnień i nagród w konkursach i rankingach, m.in. w rankingu H&V News jako "Produkt Handlowy Roku 2013" w Wielkiej Brytanii. Firma może poszczycić się tym, że budowniczowie wioski olimpijskiej w Londynie wyposażyli apartamenty mieszkalne w urządzenia do przygotowania c.w.u marki HS.

Kocioł kondensacyjny DuoTec Compact marki BAXI

Kolejną nowością, pochodzącą ze słonecznej Italii, jest wiszący kocioł kondensacyjny DuoTec Compact marki BAXI. Zostanie on zaprezentowany w czterech wersjach: model 1-funkcyjny oraz trzy modele 2-funkcyjne. Tym typoszeregiem De Dietrich prezentuje mały kocioł kondensacyjny z toroidalnym wymiennikiem głównym ze stali nierdzewnej, ale już z pogłębioną modulacją w proporcji 1:7 oraz pompą elektroniczną. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie systemu GAC (gas adaptive control), który w sposób ciągły kontroluje jakość spalanej mieszanki gazowo-powietrznej dla zapewnienia jak najwyższej sprawności. Dostępne będą również pakiety z pojemnościowymi podgrzewaczami c.w.u w wersji standardowej oraz ładowanymi warstwowo. Opcjonalnie pojawi się na rynku bogate wyposażenie dodatkowe obejmujące segment systemów regulacyjnych.

Olejowy kocioł kondensacyjny MODULENS O AFC

Za niecałe dwa miesiące rodzima wytwórnia De Dietrich zaprezentuje również najnowszą konstrukcję olejowego kotła kondensacyjnego MODULENS O AFC. Nazwa MODULENS zapisała się już na stałe w ofercie firmy pod postacią uznanej i popularnej serii gazowych centrali kondensacyjnych AGC.

Nowy, olejowy MODULENS to konstrukcja oparta na monoblokowym wymienniku ze stali nierdzewnej, wykonanym w technologii trójciągowej. Kocioł został wyposażony w modulowany palnik olejowy, pracujący płynnie w zakresie 59-100%. Palnik jest zamontowany w nietypowy sposób - w osi pionowej kotła. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia stałe, powstające w procesie spalania oleju opałowego, są dokładnie usuwane ze wszystkich przegród komory spalania poprzez specjalne otwory rewizyjne.

Na rynek polski będą wprowadzone trzy modele kotła kondensacyjnego MODULENS O AFC: 18, 24 i 30 kW, sprzedwane w pakiecie w jednej kolumnie z podgrzewaczem warstwowym 100 litrów, standardowym 160 l oraz stojącym obok podgrzewaczem solarnym 220 l. Kocioł został wyposażony w znaną i sprawdzoną automatykę Diematic iSystem oraz miejsce na montaż szeregu akcesoriów, rozszerzających podstawową funkcjonalność. Średnioroczna sprawność na poziomie 105% to znakomity wynik jak na olejowy kondensat. Paliwem właściwym dla kotła MODULENS O AFC jest powszechnie dostępny olej lekki.

źródło i zdjęcie: De Dietrich

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
BDR Thermea Poland Sp. z o.o. (De Dietrich)
BDR Thermea Poland Sp. z o.o. (De Dietrich)
BDR Thermea Poland Sp. z o.o. (De Dietrich)
BDR Thermea Poland Sp. z o.o. (De Dietrich)
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT