O palniku - sercu kotłów z zasobnikiem paliwa

Wciąż niewiele uwagi poświęca się sercu urządzenia grzewczego, które - w przypadku kotłów z podajnikiem - bezsprzecznie stanowi palnik. Na rynku pojawił się nowy rodzaj podajnika z obrotową dyszą powietrza charakteryzujący się wyższą sprawnością spalania w porównaniu ze zwykłym palnikiem retortowym. Zastosowanie tego chronionego patentem rozwiązania pozwoliło wyeliminować problem tworzenia się szlaki na obrzeżach palnika i zatykania otworów powietrza - teraz powstałe w wyniku spiekania żużle są rozrywane, następuje samooczyszczanie się palnika i efektywniejsze spalanie. Obrotowa dysza paliwa posiada niezależny od ślimaka napęd.

O palniku - sercu kotłów z zasobnikiem paliwa
Palnik z obrotową dyszą powietrza znalazł zastosowanie w kotłach przeznaczonych nie tylko do ogrzewania domów jednorodzinnych, ale również obiektów o powierzchni ponad 1000 m2, a jego zastosowanie gwarantuje oszczędności w kosztach ogrzewania oraz wysoki komfort termiczny pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych.
W nowoczesny palnik wyposażono m.in. cieszące się świetną opinią użytkowników zespoły grzewcze "dwa w jednym" typoszeregu IGNIS i EKO 2 w J (połączenie dwóch kotłów z użyciem jednego podłączenia do komina: pierwszy kocioł - z zasobnikiem - wyposażony jest w automatyczny podajnik ślimakowy z paleniskiem retortowym i obrotową dyszą powietrza, drugi zaś - w ruszt wodny dostosowany do spalania węgla grubszych sortymentów) oraz kotły BAWARIA-SEKO o mocach do 200 KW z pionowym wymiennikiem panelowym, na którym nie osadza się lotny popiół.

W kotłach SEKO zastosowano nowoczesne sterowanie, dzięki któremu moc palnika jest płynnie modulowana w zależności od odbioru ciepła. Kotły mogą być wyposażone w automatyczny palnik do pelletu z zapalarką. Seko zapewnia, żemożliwa jest modernizacja starych palników retortowych, również innych producentów.

źródło i zdjęcie: Seko

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT