Co ma pellet do obniżenia kosztów ogrzewania?

Włączenie nagrzewnicy ORTE POWER 35-250 kW na pellet do systemu nadmuchowego pozwoli na znaczną redukcję kosztów ogrzewania wynikającą z wysokiej sprawności urządzenia, oraz niskiej ceny pelletu.

Co ma pellet do obniżenia kosztów ogrzewania?

Korzystając z nagrzewnicy ORTE POWER można zredukować koszty ogrzewania do 70% w stosunku do oleju, do 50% w stosunku do gazu płynnego oraz do 20% w stosunku do gazu ziemnego. Należy również pamiętać o braku kosztów związanych z przyłączem np. gazu czy montażem/wynajmem zbiornika na olej lub gaz propan-butan oraz brak opłat stałych, jak opłaty za gaz, opłaty przesyłowe.

Przy piecu nadmuchowym nie ponosimy kosztów związanych z montażem osobnych systemów: wodnego-grzewczego, klimatyzacyjnego, wentylacyjnego, filtracyjnego, nawilżającego oraz rekuperacji. Wszystkie te funkcje obsługuje jeden system nadmuchowy. Brak czynnika pośredniego sprawia, że cała energia jest oddawana tu i teraz.

W przypadku instalacji wodnej istnieje duża bezwładność - na przykład musimy zacząć grzać kilka godzin przed powrotem z pracy, w dodatku instalacja jest ciepła jeszcze kilka godzin po jej wyłączeniu. W przypadku pieców nadmuchowych (nagrzewnic), cała energia oddawana jest natychmiast. Pieniędzy nie wydajemy również na kaloryfery, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność i estetykę pomieszczeń.

źródło i zdjęcie: Orte Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT