KOMO autoryzowanym dystrybutorem biokominków firmy Planika

Planika to istniejąca od 10 lat polska firma, produkująca nowoczesne biokominki na bioetanol, które są sprzedawane w 70 krajach. Projekty uznanych twórców Planika Fires stanowią atrakcyjne połączenie współczesnego wzornictwa z najnowszymi technologiami. W ofercie Planiki znajdują się biokominki tradycyjne obsługiwane manualnie, półautomatyczne i automatyczne.

KOMO autoryzowanym dystrybutorem biokominków firmy Planika

Biokominki to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą posiadać tradycyjnego kominka, np. mieszkańców apartamentów w wielopiętrowych budynkach miejskich. Planika Fires doskonale sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak również przestrzeniach komercyjnych typu sklepy, hotele, czy restauracje. Kominki wolnostojące mogą także stanowić atrakcyjną ozdobę tarasów i ogrodów.

Przed wdrożeniem w fazę produkcji wszystkie urządzenia są poddawane testom w warunkach laboratoryjnych, w specjalnych komorach spalania. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają różnego rodzaju czujniki, które kontrolują prawidłowe działanie urządzenia. Planika Fires posiadają wiele certyfikatów świadczących o jakości i bezpieczeństwie produktów, w tym niemiecki LGA, szwedzki SITAC, europejski CE, czy EcoLogo.

Oferowane przez firmę Planika wkłady kominkowe, kominki do zabudowy i kominki wolnostojące wykorzystują biopaliwo Fanola®. Jest to źródło energii w pełni odnawialne oraz całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska. Podczas jego spalania oprócz ciepła wydziela się para wodna i dwutlenek węgla, w proporcjach zbliżonych do powietrza wydychanego przez człowieka. Biopaliwo wymaga temperatury dodatniej. Tuż po zapaleniu przez ok. 2 minuty płomień ma kolor niebieski, po czym zmienia się na żółto-pomarańczowy.

Źródło i zdjęcie: KOMO Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT