“Prążkowana rodzina” żeliwnych pieców kominkowych od Komo

Komo przedstawia nową rodzinę, wyprodukowanych we Francji, żeliwnych pieców kominkowych marki Invicta. Ich widoczną cechą wspólną są ozdobne żłobienia na korpusach palenisk, które nie tylko nadają im nowoczesny wygląd, lecz dodatkowo zwiększają powierzchnię wymiany ciepła.

“Prążkowana rodzina” żeliwnych pieców kominkowych od Komo

Wszystkie urządzenia są przystosowane do palenia ciągłego, posiadają system spalania wtórnego oraz system czystej szyby w postaci kurtyny powietrznej.

Do "prążkowanej rodziny" należą:

  • piec Kazan o klasycznej "sylwetce"
  • jego wyższy i smukły "brat" Iwaki
  • Okino inspirowany stylem japońskim
  • oryginalny Mix na drewno i pellet

Piec Kazan i Iwaki mogą być podłączone zarówno od góry jak i z tyłu. Podobnie jak Okino, spełniają wymogi europejskiej normy EN 13240, niemieckiej normy BlmSchV oraz francuskiej normy Flamme Verte określonej dla urządzeń proekologicznych (ocena 7 gwiazdek).

Na szczególną uwagę zasługuje piec wolnostojący o nazwie Mix, który jest połączeniem klasycznego pieca na drewno z piecem na pellet. Dzięki temu użytkownik może wybierać pomiędzy korzyściami ekonomicznymi płynącymi ze spalania polan drewna oraz wygodą związaną z paleniem pelletami. Zasobnik na pellety o pojemności 11 kg pozwala bowiem na 12 godzinną autonomiczną pracę (przy zredukowanej prędkości palenia). Mix to wydajne i szczelne urządzenie z wlotem świeżego powietrza, przystosowane do nowoczesnych, hermetycznych domów. Jego zaletą jest także cicha praca oraz łatwość obsługi, dzięki ograniczeniu elektroniki do niezbędnego minimum.

źródło i zdjęcia: Komo Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT