Energia odnawialna i efektywność energetyczna podczas targów RENEXPO® Poland

Po raz drugi targi RENEXPO® Poland zaprezentowały w Warszawie innowacyjne koncepcje i produkty z zakresu energii odnawialnych i efektywności energetycznej. Są to największe targi specjalistyczne w Polsce, poświęcone tylko OZE oraz dające istotne impulsy dla długofalowej przyszłości energetycznej Polski.

Energia odnawialna i efektywność energetyczna podczas targów RENEXPO® Poland

Zainteresowanie polskim rynkiem OZE jest ogromne a prace nad nowa ustawa dobiegają końca, co także podkreślił Minister Mieczysław Kasprzak w swojej mowie w trakcie otwarcia targów. Planowany rozwój energii odnawialnych wywołał w branży atmosferę przełomu. Było to wyraźnie odczuwalne u odwiedzających, wystawców oraz na konferencjach, mówi kierowniczka projektu Avena Gall-Tamas. Polski rynek jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie, a targi RENEXPO® Poland ponownie okazały się wiodącą platformą informacyjną i kontaktową.

W dniach 17 - 18 października 2012 r. blisko 3.600 odwiedzających zasięgnęło informacji u około 95 wystawców o najnowszych produktach, technologiach i usługach z zakresu fotowoltaiki, bioenergii, pomp ciepła, energii wodnej czy mobilności elektrycznej. Firmy wystawiające, z tego 40 procent z zagranicy, wyraziły swoje najwyższe zadowolenie. Liczba i jakość odwiedzających przerosły nasze oczekiwania, powiedział Jarosław Grzywacz, Managing Director MP-TEC Solar Poland. Natomiast zdaniem przedstawiciela Solar-Future Energy targi odniosły zadawalający efekt w odniesieniu do planowanych zmian w ustawie. Przedstawiciel firmy sologico GmbH powiedział:  same promieniejące twarze... jesteśmy bardzo zadowoleni i będziemy obecni za rok.

Na siedmiu konferencjach branżowych o łącznej liczbie uczestników około 950 polskie i międzynarodowe firmy, planiści energetyczni, wykonawcy i użytkownicy, jak również naukowcy i przedstawiciele urzędów i organów państwowych zasięgali informacji o najistotniejszych zagadnieniach energii odnawialnych. W forach branżowych uczestniczyło łącznie około 360 osób.

Młoda jeszcze polska branża fotowoltaiki spotkała się na dwóch tematycznych konferencjach. Liczba około 430 uczestników znacznie przerosła oczekiwania organizatora. Dr Stanisław M. Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, oświadczył iż kluczowym krokiem do rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce są odpowiednie rozwiązania prawne zawarte w obecnie negocjowanym projekcie ustawy o OZE. RENEXPO Poland to znaczący głos branży PV.

Kongres branżowy na temat pomp ciepła, zorganizowany przez Polską Organizację Rozwoju Pomp Ciepła PORT PC, zgromadził ponad 300 specjalistów. Także na forum biogazowe, które odbyło się we współpracy z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, niemal wszystkie miejsca zostały zajęte przez około 120 uczestników.

Polscy i zagraniczni goście RENEXPO® Poland skorzystali też z licznych możliwości, by nawiązać nowe kontakty handlowe, na przykład przy Spotkaniach kooperacyjnych czy też Kolacji Profesjonalistów OZE. Na tym uroczystym zakończeniu pierwszego dnia targów przyznane zostały też po raz pierwszy Puchary RENEXPO Poland. W kategorii osobowość branży zwyciężył Dr. Stanisław M. Pietruszko, za jego szczególne zasługi dla branży PV. W kategorii innowacyjna technologia na RENEXPO Poland zwyciężyła czeska firmy Solartec i NIBE Biawar. Nagrody były przyznawane po raz pierwszy, jednak pomysł został przyjęty z dużym zainteresowaniem.

Targi RENEXPO® Poland przerosły wszelkie nasze oczekiwania, a w przyszłym roku jeszcze się znacznie rozwiną. Zdecydowana większość wystawców już zapowiedziała ponowny udział, niektórzy zgłosili też chęć zajęcia większej powierzchni wystawienniczej. Już teraz zaczynamy z radością pracować na RENEXPO® Poland 2013, mówi PR Manager Bartkowski.

Następne targi RENEXPO® Poland odbędą się w dniach 16 - 17 października 2013 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Bliższe informacje na temat targów dostępne są na stronie organizatora.

źródło i zdjęcie: REECO POLAND

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT