Szkolenia Braas w zakresie systemów solarnych

W ośrodku szkoleniowym w Gdańsku firma Monier Braas zainaugurowała serię szkoleń poświęconych wykonywaniu instalacji systemów solarnych. Pierwsze szkolenie poprowadził Łukasz Grzywacz - doradca techniczny marki Braas.

Szkolenia Braas w zakresie systemów solarnych

W rozpoczętym cyklu szkoleniowym spotkania składać się będą z części teoretycznej i praktycznej. Pod fachowym nadzorem dekarze z całej Polski krok po kroku doskonalić będą swoje umiejętności w zakresie montażu instalacji solarnej. Solarne szkolenia Braas są obecnie bezpłatne.

Na zajęciach inauguracyjnych, po koniecznym wprowadzeniu teoretycznym, uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności na dachu szkoleniowym o wymiarach rzeczywistej konstrukcji. Dekarze ćwiczyli montaż kolektorów zarówno bezpośrednio w połaci dachu jak i nad połacią. Stosowano tu unikalne rozwiązanie Braas, które wykorzystuje specjalne wsporniki montażowe.

Organizowane dla dekarzy szkolenia w zakresie systemów solarnych są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tym sposobem pozyskiwania ciepła. Dzieje się tak ze względu na wzrost kosztów energii oraz popularność dopłat do inwestycji w słoneczne systemy. Do końca 2013 r. można składać wnioski o dopłaty do systemów solarnych. Szczegóły dostępne są w internetowym serwisie nfosigw.gov.pl.

Po odbyciu szkolenia każdy uczestnik może uzyskać dyplom potwierdzający zdobytą wiedzę. Znajdzie to z pewnością uznanie wśród obecnych i przyszłych klientów. Kolejne terminy szkoleń planowane są już na wrzesień 2012 r.

Już 1,5 m² powierzchni kolektorów słonecznych Braas pozwala w skali roku zredukować koszty podgrzewania wody dla 1 osoby o ponad 60%. W miesiącach letnich wysokowydajny system solarny może podgrzać nawet 100% ciepłej wody zużywanej w gospodarstwie domowym.


źródło i zdjęcia: Braas

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT