Spółki wod-kan nagrodzone Perłami Polskiej Gospodarki

MPWiK w Krakowie oraz w Warszawie, a także Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach zostały uhonorowane Dużymi Perłami Polskiej Gospodarki w kategorii infrastruktura miejska. Wyróżnione zostały także Wodociągi Kieleckie, które znalazły się w gronie laureatów jednego z rankingów opublikowanego przez miesięcznik Forbes.

Spółki wod-kan nagrodzone Perłami Polskiej Gospodarki

Perły Polskiej Gospodarki to ranking najbardziej efektywnych polskich przedsiębiorstw, opracowywany w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Nagrody przyznaje się firmom, które w danym roku uzyskały największy przychód z całokształtu działalności gospodarczej.

Wielkie Perły to wyróżnienia dla spółek o przychodach przekraczających 1 mld zł, natomiast o Duże Perły mogą starać się przedsiębiorstwa o przychodach pomiędzy 100 mln a 1mld zł. W tej drugiej grupie znalazły się spółki wodociągowe z Krakowa, Warszawy oraz Katowic - uplasowały się tam odpowiednio na 65., 80., oraz 109. pozycji.

Niezależnie od pozycji zajmowanej w ogólnym rankingu, przedsiębiorstwa z Krakowa, Warszawy oraz Katowic okazały się najbardziej efektywnymi firmami w kategorii infrastruktura miejska na polskim rynku i wszystkie trzy zostały nagrodzone perłami.

Wśród honorowych laureatów imprezy znalazł się Marek Belka, zaś Perłę Specjalną 15-lecia Polish Market odebrał przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek. Podczas IX edycji konkursu brano pod uwagę wyniki finansowe spółek z 2010 r.

Diament Forbesa to wyróżnienie, które pomysłodawca nagrody przyznaje na podstawie analiz firmy doradczej Dun & Bradstreet. Ta ostatnia, ustalając ranking, bierze pod uwagę takie czynniki jak poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje. Na tej podstawie dokonuje zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się firm ostatnich trzech lat.

Wodociągi Kieleckie znalazły się w gronie laureatów opublikowanego w miesięczniku Forbes rankingu przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją działalność.

Prezes Wodociągów Kieleckich, Henryk Milcarz, nie krył radości z tego, że spółka, którą zarządza, znalazła się na wysokim miejscu tej listy. "To wyróżnienie udowadnia, że udaje nam się łączyć dbałość o interesy mieszkańców z zachowaniem dobrej kondycji finansowej naszego przedsiębiorstwa" powiedział prezes nagrodzonej spółki z Kielc.

źródło i zdjęcie: perlypolskiejgospodarki.com.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT