Jak oszczędzać wodę biorąc prysznić?

Zapotrzebowanie na słodką wodę nie maleje, jednak jej zasoby na Ziemi drastycznie się kurczą. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych dekad tendencja ta będzie wzrastać. Warto zatem skupić się na odpowiednim zużyciu wody pitnej.

Jak oszczędzać wodę biorąc prysznić?

Odpowiedzialne zużycie wody słodkiej

Na szczęście ludzie zaczynają być coraz bardziej świadomi zmian klimatycznych zachodzących na naszej planecie. Z takim przesłanie powstała filozofia „zero waste”, która jest nierozerwalnie związana z ekologicznym stylem życia.

Najprostszym sposobem na redukcję zużycia wody jest rezygnacja z kąpieli w wannie na rzecz prysznica. Wiele nowych rozwiązań wprowadzają też producenci armatury sanitarnej. 

Wdrażają np. innowacyjne rozwiązania w urządzeniach łazienkowych służące zminimalizowaniu zużycia wody bez obniżenia komfortu ich użytkowania. Jednym z przykładów jest zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Amigo VerdeLine (z kwadratową głowicą deszczowni i rączką natryskową) oraz Amiga VerdeLine (z okrągłą deszczownią i rączką natrysku). Pozwalają one ograniczyć zużycie wody nawet o 50%.

A wszystko za sprawą systemu Ferro Air-in, który napowietrza strumień wody. Zużycie wody maleje, ale komfort użytkowanie nie zmienia się.

Prosty zestaw Amiga doskonale zaprezentuje się na tle szarych płytek w otwartej strefie prysznica bez brodzika, w otoczeniu zieleni i ekologicznych dodatków, jak designerski taboret wykonany z kawałka drewna.

Zestaw natryskowy - Amigo Verdeline.

Regulowany metalowy drążek oraz funkcjonalna półka na kosmetyki pozwolą na dopasowanie armatury do wzrostu użytkownika. Co istotne, wykorzystanie systemu FerroEasyClean umożliwia łatwe usuwanie gromadzącego się kamienia wapiennego.

Przepływ wody w standardowych słuchawkach prysznica to około 15 l/min., natomiast w natrysku Doppio VerdeLine – 7,1 l/min., a przy zastosowaniu funkcji ECO nawet 1,5 l/min.

Ma od dodatkowo możliwość wyboru 3 strumieni: deszcz, masaż lub lekki. Niższe opłaty za wodę to pierwsze co możemy zauważyć, po miesiącu używania produktów z linii VerdeLine.

 W industrialnej łazience uwagę przykuwa deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną Trevi. Zamontowana na ścianie w otwartej strefie – bez kabiny i brodzika, z dyskretnie wkomponowanym odpływem ściennym, intryguje mocowaniem zintegrowanym z ramieniem deszczowni oraz minimalistyczną baterią.

System Safe Stop 38° powodujący blokadę gorącej wody docenią przede wszystkim rodzice dzieci, które uczą się samodzielności w łazience. Bateria termostatyczna umożliwia również oszczędzanie wody, gdyż jej właściwą temperaturę uzyskujemy w ciągu maksymalnie 4 sekund, podczas gdy w tradycyjnej baterii ustawienie temperatury trwa kilka razy dłużej. Dzięki temu nasze rachunki za energię potrzebną do podgrzania wody będą niższe.

Źródło i zdjęcia: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE