Rettig Heating zmienia nazwę na Purmo Group

Koncern Rettig ICC, który w Polsce znany jest jako producent asortymentu grzewczego przechodzi duże zmiany. Główny cel? Wdrożenie strategii, która zaowocuje wprowadzeniem nowych produktów i udoskonaleniem już dostępnych w ofercie. Jednak to, co najszybciej zauważą współpracownicy i klienci, to zmiana nazwy. Od 22 października 2019 r. nazwa Rettig ICC przestała obowiązywać, a zastąpiła ją Purmo Group - europejski lider zrównoważonych rozwiązań mających na celu zapewnienie komfortu wnętrz.

Rettig Heating zmienia nazwę na Purmo Group

Purmo Group do którego należy polska spółka Rettig Heating Sp. z o.o z sukcesami funkcjonuje na polskim rynku od przeszło ćwierć wieku, przez ten czas aktywnie pracując na zaufanie otoczenia organizacji oraz na swoją renomę. Obecnie asortyment sprzedawany pod markami Purmo, Radson, Vogel&Noot i Emmeti jest najbardziej rozpoznawalną grupą produktową w branży grzewczej w Polsce.

- Mamy konkretną wizję: jako Purmo Group chcemy pozostać liderem w dziedzinie rozwiązań, które zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniach w zgodzie z filozofią zrównoważonego rozwoju. Nowa nazwa odzwierciedla dziedzictwo i historię naszej firmy, a co najważniejsze, stanowi doskonały fundament dla przyszłych projektów i inicjatyw - mówi Perttu Louhiluoto, CEO Purmo Group, a następnie dodaje:

- Dzięki zaufaniu konsumentów i współpracowników stajemy się silniejsi i sięgamy dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Wierzymy, że Purmo Group będzie aktywnym graczem w branży HVAC, który zapewni solidne podstawy dla naszych rozwiązań w zakresie komfortu wnętrz lokalnie i na całym świecie.

Nowa nazwa Purmo Group ma swoje korzenie w marce handlowej Purmo, a jej historia sięga 1953 roku. Purmo przekształciło się z małego fińskiego gracza w jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży HVAC.

- Około 15 lat temu postanowiliśmy wprowadzić wszystkie nasze marki handlowe pod jedną markę korporacyjną Rettig ICC, która, podobnie jak grupa holdingowa, używała naszego nazwiska. Dziś po raz kolejny stoimy w obliczu nowej ery w rozwoju firmy. Podjęliśmy kilka kroków, aby zrealizować naszą wizję. Jesteśmy przekonani, że Purmo Group ma potencjał, aby odnosić sukcesy i być liderem w naszej branży - stwierdza Tomas von Rettig, prezes zarządu Purmo Group.

Nowe fabryki Purmo Group na całym świecie

Zmiana nazwy koncernu to nie jedyna zmiana w ramach nowej strategii. Firma mianowała w 2018 roku nowego dyrektora generalnego, a siedziba główna została przeniesiona do Helsinek w Finlandii. Wdrożono również nową strukturę organizacyjną zatrudniając nowe osoby na kluczowe stanowiska kierownicze.

Rozszerzono również portfolio produktów poprzez przejęcia Sigarth Ab w Szwecji oraz Quinn Radiators Ltd w Wielkiej Brytanii. Światowy lider branży grzewczej otworzył także nowoczesną fabrykę w Yangzhou w prowincji Jiangsu w Chinach. Jakie są plany fińskiego producenta w związku z tą lokalizacją?

- Wybudowana w Państwie Środka fabryka będzie produkować wyłącznie grzejniki panelowe, co ma zaspokoić zapotrzebowanie lokalnego rynku. To całkowicie nowa placówka, której kadra była szkolona w polskiej fabryce w Rybniku. Polski zakład, z mocami produkcyjnymi 2,7 mln szt rocznie, nadal pozostaje największą fabryką koncernu - wyjaśnia Andrzej Iżycki - dyrektor sprzedaży i marketingu Polska w koncernie Purmo Group.

Odpowiedź na kondycję rynku grzejników płytowych

Rynek grzejników płytowych jest bardzo stabilny. Jest to to związane z dobrą kondycją sektora deweloperskiego, który jest głównym odbiorcą tego asortymentu. Jak pokazują statystyki Eurostatu, ceny lokali mieszkalnych w UE wzrosły średnio o 4.2% w drugim kwartale 2019 w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ma to znaczenie szczególnie w Polsce, gdzie podstawowym elementem wyposażenia nowego mieszkania są grzejniki. Mimo że obecnie rynek ten ma się świetnie, w mediach pojawią się już pierwsze opinie, że branżę budowlaną czeka spowolnienie.

- Nie wykluczam, że można się tego spodziewać - na polskim rynku raczej średnio- niż krótkoterminowo - jednakże najbardziej odczuwalnym obecnie problemem jest ograniczona siła robocza. Koncern Purmo Group ma świadomość dynamicznych zmian, które zachodzą w branży budowlanej, dlatego tak mocno koncentruje się na nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach - tłumaczy Andrzej Iżycki z Purmo Group.

Źródło i zdjęcie: Purmo Group

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE