Kolorowe grzejniki REGULUS®-system

Dla zdecydowanej większości użytkowników grzejniki kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem. Taki obowiązywał dotychczas standard. Obecnie inwestorzy dążą, by ten stały w naszej strefie klimatycznej element wyposażenia, był jak najmniej widoczny lub by stanowił element ozdoby wnętrza. Grzejniki o wymyślnym designie są jednak relatywnie drogie. Z drugiej strony umieszczenie całej mocy grzewczej wyłącznie w ogrzewaniu podłogowym jest rozwiązaniem całkowicie niemodyfikowalnym, obdarzonym poważną wadą małej sterowalności.

Kolorowe grzejniki REGULUS®-system

Odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów jest oferta grzejników kolorowych firmy REGULUS®-system oferowanych bez dopłaty w cenie grzejników białych. Wzorcem do wyboru pożądanego koloru jest powszechnie dostępna paleta barwna RAL. Jedynie zamówienia na pokrycie powierzchni grzejników farbami strukturalnymi i młotkowymi, realizowane są za dopłatą 10% do ceny grzejników białych.

Grzejnik w pokoju dzieci może być wykonany w wesołym, żywym kolorze, w łazience może być dopasowany barwą do glazury, a w salonie kolorem może nawiązywać do stolarki lub umeblowania.

Grzejnik może być niemal niewidoczny lub wręcz przeciwnie bardzo widoczny. Prostym i zdecydowanie najtańszym sposobem na uzyskanie pożądanego efektu jest operowanie kolorem. Opcją chętnie stosowaną przez inwestorów jest także wybór jednakowego koloru dla wszystkich grzejników w obiekcie - np. jasny beż, elegancki popiel, krem, brąz, metalic.

Wąski grzejnik Decor Regulus-system
Wąski grzejnik Decor Regulus-system

We współcześnie budowanych ciepłych domach grzejników nie trzeba już umieszczać na ścianie okiennej, co oznacza, że nie muszą już być wielkością i kształtem dostosowane do szerokości okna i do miejsca pod parapetem. Mogą mieć formę grzejnika pionowego, wąskiego i wysokiego, zdobiącego wnętrze zarówno swoją bryłą, jak i kolorem.

Brązowy grzejnik Regulus
Zielony grzejnik Regulus

Dobry grzejnik ma za zadanie pokryć zapotrzebowanie pomieszczenia na ciepło zgodne z naszymi potrzebami, dokładnie wówczas, gdy tego chcemy. Zatem, gdy jest taka potrzeba, grzejnik powinien grzać, natomiast, gdy zadana temperatura zostanie osiągnięta, powinien przerwać grzanie.

Tylko tak jest naprawdę oszczędnie i w pełni komfortowo - ciepła tyle, ile chcemy i wówczas, kiedy chcemy. Tego istotnego warunku nie spełnia ogrzewanie podłogowe. Pogodzenie obecnie panujących trendów stanowi hybrydowa dystrybucja ciepła.

Źródło i zdjęcia: Regulus®-system

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE