Nowy kierunek studiów z odnawialnych źródeł energii

Total, ParisTech i Ecole Polytechnique wprowadziły nowy międzynarodowy kierunek dla studiów podyplomowych z odnawialnych źródeł energii. Program edukacyjny ma za zadanie wyszkolić pokolenie naukowców do zarządzania systemami energetycznymi w przyszłości, ze szczególnym naciskiem na fotowoltaikę, sieci dystrybucji energii i inne.

Nowy kierunek studiów z odnawialnych źródeł energii

Nowy kierunek studiów podyplomowych z odnawialnych źródeł energii stoi otworem dla inżynierów i absolwentów z wielu światowych uniwersytetów. Rocznie będzie tu przyjmowanych około 40 studentów. Został utworzony w celu zaspokojenia jednego z głównych wyzwań stojących przed światem - zwiększenie odsetka energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii.

Program studiów jest w języku angielskim czyniąc go dostępnym dla osób z całego świata. Studenci będą brali udział w interdyscyplinarnych kursach i seminariach z różnych rodzajów technologii.

Absolwenci tego kierunku będą wykształceni m.in. w dziedzinie energii odnawialnej, składowania i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych, a niektórzy z nich będą mieli możliwość rozwoju kariery zawodowej w przemyśle oraz badaniach.

Program studiów z odnawialnych źródeł energii został wybrany przez Wspólnotę wiedzy i innowacji - KIC (Knowledge and Innovation Community), która to z inicjatywy Unii Europejskiej wspiera nowatorstwo i przedsiębiorczość na terenie Europy.

ParisTech skupia 12 z najbardziej prestiżowych szkół francuskich, a każda z nich jest uznawana za najlepszą w swojej dziedzinie we Francji.

źródło i zdjęcie: paristech.fr

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT