PRODUCENCI
Hydro-Vacuum S.A.
ul.Droga Jeziorna 8, 86-303  Grudziądz
tel. 56 450 74 15

Hydro-Vacuum S.A. jest uznanym producentem pomp i systemów pompowych o międzynarodowym zasięgu obecnym na rynku ponad 150 lat. Produkty Hydro-Vacuum S.A. pracują w instalacjach wodociągowo-kanalizacyjnych i przemysłowych w wielu krajach Europy i Świata. Rozwój nowoczesnych produktów zaspokajających kompleksowe potrzeby klientów, a tym samym własny Dział Badawczo-Rozwojowy są priorytetem Hydro-Vacuum S.A.. Celem prac rozwojowych fabryki jest podnoszenie sprawności produkowanych pomp, zespołów pompowych i systemów pompowych oraz poszerzenie asortymentu produkowanych urządzeń. Obecnie w dziale B+R i technicznych działach doradczych zatrudnionych jest około 50 pracowników, w tym osoby z tytułami profesorów i doktorów nauk technicznych. Do ich dyspozycji pozostaje najnowocześniejszy sprzęt komputerowy oraz specjalistyczne oprogramowanie wspomagające procesy projektowania m.in. SolidWorks, Numeca, ANSYS, Visual Nastran, Fluent. Konstruktorzy współpracują z ośrodkami naukowymi w tym z pięcioma uczelniami technicznymi.

Wiele z konstrukcji Hydro-Vacuum S.A. uzyskało patenty polskie i europejskie. Innowacyjna działalność Hydro-Vacuum S.A. od kilku lat jest odnotowywana na czołowych miejscach w rankingu polskich firm innowacyjnych prowadzonym przez dziennik "Rzeczpospolita". Od blisko 20 lat produkcja w naszej fabryce odbywa się o w oparciu o zintegrowany system zarządzania jakością, środowiskiem oraz BHP (ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001).

Produkty Hydro-Vacuum S.A. znajdują uznanie nie tylko u ich eksploatatorów ale także wśród specjalistów branży pompowej. Wśród licznych zdobytych nagród warto wymienić Złote Medale MTP Poznań, Wyróżnienia Targów WOD-KAN Bydgoszcz, Medale Targów TIWS Kielce. W stosunku do innych producentów i dostawców pomp Hydro-Vacuum S.A. wyróżnia się indywidualnym podejściem do klienta, bardzo elastyczną możliwością dostosowania pomp do szczególnych warunków pracy, pomocą świadczoną klientom przez wysokiej klasy doradców technicznych, którzy docierają do użytkowników, wspólnie z nimi rozwiązują problemy, mogą przygotować pierwsze koncepcje techniczne związane ze stosowaniem pomp, a także przygotować wstępne rozliczenia efektywności ekonomicznej proponowanych rozwiązań.

W 2012 roku w Hydro-Vacuum S.A. do użytku została przekazana nowa, największa w Polsce stacja prób pomp, umożliwiająca odbiór parametrowy i sporządzanie charakterystyk energetycznych, zgodnych z wymaganiami normy PN-EN ISO 9905-2006, agregatów pompowych o mocy silników do 2 MW, wydajnościach do 8000 m3/h i wysokościach podnoszenia do 1600 m. Inwestycja ta jest wyznacznikiem kierunku rozwoju firmy. Nagrody i wyróżnienia zdobyte w ostatnim czasie: Medal Europejski 2013 za pompy jednostopniowe typu FZ z innowacyjnym napędem o stopniu ochrony IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia Grand Prix targów WODKAN 2012 dla Pompy FZ z silnikiem elektrycznym o stopniu ochrony przeciwporażeniowej IP68 z wewnętrznym układem chłodzenia. Rynkowy Lider Innowacji 2012 - Jakość, Kreatywność, Efektywność, Innowacyjny Produkt 2012 za tłocznie ścieków typu TSB - nagroda przyznana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN Gazela Biznesu 2012 Gepard Biznesu 2011 - Hydro-Vacuum S.A. wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się firm wg Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma"

Oferta Hydro-Vacuum S.A. obejmuje:

  • Pompy i systemy pompowe do wody czystej: pompy głębinowe, pompy samozasysające, Pompy jednostopniowe odśrodkowe, pompy dwustrumieniowe, pompy zatapialne, pompy pionowe wielostopniowe
  • Zestawy hydroforowe do podnoszenia ciśnienia
  • Pompy cyrkulacyjne
  • Automaty wodociągowe
  • Pompy i systemy pompowe do wody brudnej i ścieków: pompy jednostopniowe zatapialne i do zabudowy suchej, tłocznie ścieków - przepompownie z systemem separacji ciał stałych, Przepompownie ścieków
  • Pompy dla przemysłu: pompy próżniowe i dmuchawy, pompy przemysłowe krążeniowe-bocznokanałowe
  • Pompy jednostopniowe odśrodkowe
  • Układy zabezpieczająco-sterujące, łączniki ciśnieniowe
  • Zdalny monitoring systemów pompowych
  • Odlewnictwo, obróbka metali
ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT