Hydro-Vacuum S.A. organizatorem konferencji naukowo-technicznej

W dniach 14-16 maja 2017 odbyła się w Grudziądzu jubileuszowa X Konferencja Naukowo-Techniczna organizowana przez Hydro-Vacuum S.A. Tematyka tegorocznej konferencji to: „Eksploatacja pomp w systemach pompowych, kanalizacyjnych i technologicznych”. Otwarcia konferencji dokonali: Pan Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau oraz Wiceprezes Hydro-Vacuum S.A. Barbara Miller.

Hydro-Vacuum S.A. organizatorem konferencji naukowo-technicznej

Pan Wicewojewoda w swoim wystąpieniu podkreślił istotną rolę Konferencji, a tym samym również Hydro-Vacuum S.A. w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na skalę nie tylko lokalną ale i międzynarodową oraz pozytywny wpływ firmy na rozwój regionu. Po zwiedzeniu zakładu Pan Wojewoda wysoko ocenił osiągnięcia fabryki zarówno w zakresie technicznej infrastruktury dla produkcji jak i prowadzenia badań na rzecz rozwoju produktów, gdzie osiągnięcia firmy są największe.

Firma Hydro-Vacuum S.A. będąca jednym z dwóch największych polskich producentów pomp, od prawie 10-u lat znajduje się w czołówce firm innowacyjnych w rankingu ogłaszanym przez dziennik Rzeczpospolita. Podczas spotkania z Zarządem dyskutowano na temat możliwości gospodarczych polskich firm przemysłowych, w tym o wielu aspektach z zakresu budowy obecności polskich firm na rynkach zagranicznych oraz ewentualnego wsparcia dla tego typu poczynań ze strony władz regionalnych i centralnych.

Wygłoszone w trakcie konferencji wykłady wywołały ogromne zainteresowanie uczestników i burzliwe dyskusje zwłaszcza w kuluarach konferencji, gdzie była możliwość prowadzenia bezpośrednich polemik z wykładowcami. W godzinach popołudniowych począwszy od pierwszego dnia konferencji uczestnicy mogli odpocząć w plenerze i skorzystać z atrakcji sportowych i kulinarnych przygotowanych przez organizatorów. Ostatniego dnia konferencji duża grupa uczestników zwiedziła Cytadelę Twierdzy Grudziądz.

Jak co roku tegoroczna konferencja stała się inspiracją dla wprowadzania w życie innowacyjnych rozwiązań w eksploatacji pomp.

źródło i zdjęcie: Hydro-Vacuum S.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT