Nieprawidłowa praca pomp może się wiązać z licznymi objawami. Niepokojące odgłosy dochodzące z urządzenia, nadmierne nagrzewanie się, samoczynne wyłączanie bądź też pogorszenie działania instalacji to tylko niektóre z sygnałów, które mogą budzić niepokój i świadczyć o tym, że z urządzeniem dzieje się coś niedobrego.
W takiej sytuacji dla bezpieczeństwa najlepiej zaprzestać korzystania z urządzenia i oddać je do profesjonalnego serwisu, gdzie w zależności od przyczyny i rozległości usterki może ono przejść regenerację lub naprawę.
Choć słowa regeneracja i naprawa często traktowane są jako synonimy, w rzeczywistości dotyczą one różnych działań. Naprawa ma na celu usunięcie konkretnej usterki po uprzednim wykryciu źródła awarii.
Może ona polegać np. na wymianie zniszczonego elementu, skupia się jednak wyłącznie na nim. Z kolei regeneracja to bardziej kompleksowe działanie, którego celem jest przywrócenie całej pompie lub uszkodzonym podzespołom pełnej sprawności.
Założeniem prac regeneracyjnych jest przywrócenie elementom takich właściwości fizycznych i mechanicznych, jakie występują w nowym urządzeniu. Dzięki temu żywotność urządzenia znacznie się wydłuża.
Choć każda pompa podlega naturalnemu zużyciu i prędzej czy później czekają ją prace naprawcze lub regeneracyjne, warto wybierać urządzenia od sprawdzonych producentów, ich podatność na awarie będzie bowiem znacznie niższa niż w przypadku pomp niewiadomego pochodzenia.
Ponadto pompy renomowanych firm mają najczęściej dłuższą gwarancję, co sprawia, że nie trzeba się martwić o koszty ewentualnej naprawy.
źródło i zdjęcia: Dambat
Komentarze