Nowoczesna rekuperacja: technologia PML w rekuperatorach aeroVent

W nowoczesnych systemach wentylacji kluczową rolę odgrywa nie tylko wydajność, ale i odpowiednie warunki pracy urządzenia. Rekuperatory aeroVent, dzięki zastosowaniu obudowy w technologii PML, stają się nie tylko bardziej efektywne, ale również przyjazne dla użytkownika i środowiska.

Nowoczesna rekuperacja: technologia PML w rekuperatorach aeroVent

Technologia PML, polegająca na zastosowaniu dwuwarstwowej, stalowej obudowy z wewnętrzną warstwą ciśnieniowo sprasowanej pianki poliuretanowej, to nowość, która zmienia oblicze domowych systemów rekuperacji.

Jakie konkretnie korzyści niesie za sobą to rozwiązanie i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę planując instalację lub modernizację systemu wentylacji?

Zapraszamy do lektury, która rzuci światło na te i inne aspekty zastosowania zaawansowanej obudowy rekuperatorów Reversus i Flat w technologii PML.

Obudowa rekuperatorów aeroVent Reversus i Flat, wyprodukowana z zastosowaniem technologii PML, charakteryzuje się zarówno właściwościami termoizolacyjnymi, jak i dźwiękochłonnymi.

Konstrukcja tej obudowy opiera się na dwóch warstwach mocnej stali, które są wypełnione ciśnieniowo sprasowaną pianką poliuretanową. Dodatkowo, stalowa powierzchnia jest ocynkowana, co zabezpiecza ją przed korozją, podnosząc tym samym trwałość całego urządzenia.

Co to oznacza i jakie korzyści niesie obudowa rekuperatorów Flat i Reversus?

  • Oszczędność energii: termoizolacyjne właściwości obudowy minimalizują straty ciepła, co pozwala na redukcję zużycia energii potrzebnej do ogrzewania nawiewanego powietrza.
  • Zwiększona efektywność rekuperacji: dzięki izolacji termicznej, która stabilizuje temperaturę wewnątrz urządzenia, poprawia się wydajność działania rekuperatora oraz jego komponentów, takich jak wymienniki ciepła czy wentylatory.
  • Zdrowie i higiena: obudowa zapobiega kondensacji pary wodnej wewnątrz urządzenia, minimalizując ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, co bezpośrednio wpływa na jakość nawiewanego powietrza.
  • Ochrona przed zanieczyszczeniami: mocna obudowa rekuperatorów aeroVent skutecznie chroni przed dostępem zanieczyszczeń takich jak kurz czy pył, które mogą negatywnie wpływać na działanie urządzenia i skracać jego żywotność. Dzięki temu urządzenia działają długoterminowo bez awarii i są łatwiejsze w konserwacji.
  • Dłuższa żywotność urządzenia: stabilna temperatura wewnętrzna i ochrona przed wilgocią przyczyniają się do wydłużenia żywotności rekuperatora, zmniejszając ryzyko korozji i uszkodzeń.
  • Dźwiękoszczelność: obudowa rekuperatora efektywnie tłumi hałas generowany przez pracę wentylatorów, co jest kluczowe dla komfortu użytkowania.
  • Estetyka: stalowa, szara obudowa rekuperatorów jest nie tylko funkcjonalna, ale również estetycznie dopasowana do różnych wnętrz, co jest istotne, gdy urządzenie jest umieszczone w widocznych miejscach.


Źródło i zdjęcia: aeroVent

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT