Smogsorber – uzdatnianie powietrza za pomocą soli

Smogsorber to innowacyjne urządzenie, które oczyszcza powietrze w naturalny sposób, wykorzystując tzw. zubry solne - grube bryły soli umieszczone w zbiorniku. Przepływające między nimi powietrze jest efektywnie oczyszczane, jonizowane i wzbogacane w biopierwiastki.

Smogsorber – uzdatnianie powietrza za pomocą soli

W obliczu poważnych problemów środowiskowych, takich jak smog i zanieczyszczenie powietrza szkodliwymi gazami, pyłami, roztoczami, bakteriami, wirusami, grzybami, dymem oraz nieprzyjemnymi zapachami, prezentujemy Smogsorber – nowatorskie rozwiązanie, które działając jako mineralny pochłaniacz smogu, oferuje skuteczną alternatywę dla tradycyjnych metod.

W przeciwieństwie do innych urządzeń filtrujących i uzdatniających powietrze, które zwykle są reklamowane jako skuteczne w eliminacji smogu, lecz ograniczają się do małych przestrzeni, Smogsorber umożliwia efektywne oczyszczanie powietrza na większą skalę.

Zubry solne w Smogsorberze oczyszczają powietrze.

Jak działa Smogsorber?

Tradycyjne rozwiązania bazują na zasadzie uzdatniania powietrza najczęściej poprzez filtry z węglem aktywnym i filtry HEPA oraz w niektórych rozwiązaniach stosowane są dodatkowo jonizatory. Węgiel aktywny jest to produkt modyfikowany i impregnowany środkami chemicznymi.

Rozwiązanie Smogsorber bazuje na zastosowaniu do filtracji zestawu dobranych poprzez badania wyłącznie naturalnych minerałów zarówno adsorbentów jak i absorbentów. W rozwiązaniu tym nie stosowane są żadne chemiczne czynniki wspomagające filtrację.

Jest to rozwiązanie proste w montażu oraz o niskich kosztach eksploatacyjnych, a zarazem skuteczne w walce ze smogiem oraz zanieczyszczeniami szkodliwymi takimi jak gazami, pyłami, roztoczami, bakteriami, wirusami, grzybami, dymem oraz nieprzyjemnymi zapachami.

Jako podstawowy składnik w rozwiązaniu Smogsorber zastosowany został wyselekcjonowany minerał „zeolit''.

Oprócz zeolitu lub poprzez mieszanie z zeolitem zastosowano inne minerały takie jak smektyt, diatomit, argentyt, chloralgyryt, wapienie, bentonity, zubry soli naturalnej - halit, krzemiany, kwarce, skalenie, czyli minerały wykazujące silne właściwości adsorpcyjne lub absorpcyjne.

Celem zastosowania kilku różnych minerałów w procesie oczyszczania powietrza było maksymalne zwiększenie skuteczności filtracji.

Sól jonizuje ujemnie powietrze oraz nasyca je biopierwiastkami, takimi jak: brom, jod, magnez, żelazo, potas, wapń, sód, selen, tworząc bezbakteryjną atmosferę. Zbiornik z solą montuje się poniżej terenowej czerpni powietrza od GWC.

Lekarze w ramach rehabilitacji po przejściu COVID-19 zalecają przebywanie w grotach solnych oraz kopalniach soli w celach zdrowotnych. Przy tym prostym rozwiązaniu, dzięki temu, że Smogsorber uzdatnia powietrze za pomocą soli, mamy jonizowane powietrze przez cały rok.

Źródło i zdjęcie: Global Tech

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT