System Smart Home Legrand Netatmo

System Smart Home Legrand Netatmo jest przyjazny zarówno dla projektanta lub instalatora jak i dla użytkownika końcowego. Łączy rozwiązania przewodowe z bezprzewodowymi, jest łatwy w montażu z wykorzystaniem istniejącej instalacji elektrycznej i technologii radiowej. Podstawowy zestaw startowy można rozbudować o kolejne elementy w zależności od potrzeb.

System Smart Home Legrand Netatmo

Elementy osprzętowe systemu dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych serii Celiane łączącej nowoczesny styl z ekskluzywnymi materiałami, a także w nowej serii Valena Allure oraz Valena Life w wybranej gamie inspirujących, awangardowych wariantów. Szeroki wybór nowoczesnych rozwiązań pozwala na dostosowanie możliwości systemu do każdej inwestycji.

Komfort w zasięgu ręki

Sterowanie urządzeniami domowymi może odbywać się z wykorzystaniem aplikacji na smartfonie oraz sieci Internet. Smart Home Legrand Netatmo nie wymaga modyfikacji istniejącej instalacji elektrycznej i może być rozbudowywany stopniowo.

Możliwość włączania do sieci elementów innych producentów gwarantuje elastyczność użytkowania. Klienci doceniają możliwość dostosowania rozwiązań systemu Smart Home Legrand Netatmo do praktycznie dowolnych wymagań. Inwestorzy i wykonawcy cenią natomiast pewność i komfort pracy z jego elementami.

Elementy systemu Legrand Netatmo

Do poprawnego funkcjonowania systemu niezbędne jest zainstalowanie zestawu startowego w formie bramy osprzętowej z podstawowym gniazdem Control lub bramy modułowej w rozdzielnicy elektrycznej.

Brama zapewnia łączność pomiędzy poszczególnymi elementami systemu a siecią Wi-Fi i Internetem. Dzięki czemu całą instalacją można sterować z aplikacji na smartfonie lub za pomocą asystenta głosowego (Siri, Google Assistant). System można rozbudowywać w dowolnym momencie o dodatkowe urządzenia/funkcje w zależności od własnych potrzeb.

Dzięki łatwej instalacji montaż i wymiana kolejnych elementów są bezproblemowe, a szeroki wybór skalowalnych rozwiązań z bogatej oferty pozwala na dobranie wyposażenia do indywidualnych wymagań.

Dodawanie do systemu przewodowych elementów connected nie wymaga wymiany instalacji, a same elementy komunikują się między sobą za pomocą sieci radowej ZigBee. Dostępne zestawy do instalacji bezprzewodowej łączą elastyczność montażu bez konieczności doprowadzania kabli z wygodą sterowania funkcjami domu z dowolnie wybranego miejsca.

Łatwa instalacja systemu

Instalacja Legrand Netatmo jest łatwa i intuicyjna. Można stosować ją w budownictwie każdego rodzaju, zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym lub przemysłowym. Skomunikowane elementy systemu przez wewnętrzną sieć ZigBee tworzą spójną bezpieczną sieć, którą można rozbudować w każdej chwili dzięki WI-FI i dostępowi do Internetu.

Już podstawowa konfiguracja umożliwia sterowanie oświetleniem lub roletami w ponad standardowy sposób np. bezprzewodowo lub centralnie. Natomiast zastosowanie aplikacji rozszerza możliwości zarządzania systemem w sposób automatyczny i z dowolnego miejsca na świecie.

Dostępna jest opcja przechowywania wielu konfiguracji różnych systemów w jednym smartfonie i przełączania się pomiędzy nimi w dowolnym momencie. Systemem można zarządzać głosowo mówiąc wprost co ma zrobić.

Elastyczność systemu ułatwia pracę wykonawcy, a w razie jakichkolwiek wątpliwości pewność instalacji gwarantuje szczegółowy Przewodnik Instalatora.

Przykładowy scenariusz

Oto przykład możliwości, jakie otwiera użytkowanie osprzętu Legrand. Zaledwie trzy produkty wystarczą, by zbudować scenariusz w aplikacji Home+Control. Potrzebne będzie gniazdo control - serce systemu, łącznik connected oraz np. łącznik rolet.

Po ich zainstalowaniu produkty przewodowe kontrolują oświetlenie, urządzenia elektryczne oraz rolety.

Po spersonalizowaniu scenariusza w aplikacji Home+Control trzeba go włączyć. Aktywacja jest prosta: wystarczy nacisnąć dół łącznika bezprzewodowego WYJŚCIE/POWRÓT, które spowoduje wyłączenie całego oświetlenia, wyłączy gniazda i opuści rolety.

Podobnie wciskając górę łącznika bezprzewodowego WYJŚCIE/POWRÓT system przywraca np. oświetlenie.

Wygodna aplikacja mobilna

Mobilna aplikacja Home+Control umożliwia lokalny i zdalny dostęp do instalacji Smart Home. Użytkownik może z łatwością zarządzać ”domem” posługując się wyłącznie smartfonem lub asystentem głosowym.

Sterowanie jest łatwe do opanowania i proste w obsłudze, a dostępne funkcje obejmują całość urządzeń systemu Legrand Netatmo: od elementów umożliwiających włączanie i wyłączanie oświetlenia oraz sterowanie jego natężeniem aż po regulację ogrzewania i o wiele więcej.

Aplikacja ma możliwość monitoringu stanu urządzeń oraz pomiaru zużycia przez nie energii. Mamy tutaj również dostęp do wybierania wcześniej zaprogramowanych scenariuszy podobnie jak przy wykorzystaniu łączników WYJŚCIE/POWRÓT lub DZIEŃ/NOC.

Dzięki takiemu ułatwieniu możemy jednym gestem włączać zaprogramowany wcześniej zestaw ustawień, np. aktywacja scenariusza porannego wyłączy ogrzewanie po wyjściu z domu.

Sterowanie za pomocą smartfona jest proste i praktyczne:

  • Pobranie aplikacji Home+Control (ze sklepu App Store lub Google Play). Gniazdo Control łączy się automatycznie z siecią Wi-Fi.
  • Możliwość spersonalizowania instalacji w zależności od własnych potrzeb.
  • Możliwość korzystania ze smartfona w celu sterowania domem, kiedy nas w nim nie ma!


źródło i zdjęcia: Legrand Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT