Dachówki cementowe Creaton - innowacyjne i trwałe

Oryginalna estetyka, odporność na promieniowanie UV i doskonałe właściwości izolacyjne – to główne cechy dachówki cementowej Creaton. Jakie są zalety i rodzaje tego pokrycia dachowego?

Dachówki cementowe Creaton - innowacyjne i trwałe

Wybór pokrycia dachowego nie należy do najłatwiejszych. Trzeba rozważyć nie tylko kwestie finansowe, ale również to, czy dana dachówka będzie pasowała do stylu całego budynku.

W ofercie producentów są jednak zarówno takie modele i kolory, które wpiszą się w budownictwo nowoczesne, ale znajdą się również takie, które będą pasować do budynku zaprojektowanego w stylu tradycyjnym.

Zalety dachówki cementowej

Główną zaletą dachówki cementowej jest to, że jest pokryciem ekologicznym, wyprodukowanym z naturalnych składników. Należą do nich woda, piasek i cement. I to za sprawą tego ostatniego składnika, dachówka cementowa jest nazywana dachówką betonową.

Może mieć różne kolory – od tradycyjnego ceglastego odcienia, przez szarości, grafit, aż po głęboką czerń. Co istotne, dachówki są odporne na działanie promieni UV, co w praktyce oznacza, że nie blakną wraz z upływem czasu.

Ten materiał na pokrycie dachowe jest również odporny na działanie mrozu i różnych czynników atmosferycznych. Zapewnia jednocześnie doskonałą izolację termiczną. Charakteryzuje się też skuteczną izolacją akustyczną, a na dodatek jest materiałem niepalnym.

Rodzaje dachówek cementowych

W ofercie producenta dachówek Creaton znajdują się:

  • dachówki płaskie
  • dachówki profilowane

Do dachówek płaskich należy dachówka Kapstadt o jednolitej i gładkiej fakturze. Z kolei dachówki profilowane to modele: Heidelberg i Götebog. W przypadku tych modeli jest możliwość wyboru koloru – od odcieni rudości po szarości i czerń.

Dachówka cementowa może mieć różne kolory – od tradycyjnego ceglastego odcienia, przez szarości, grafit, aż po głęboką czerń.

Powierzchnie dachówek cementowych

Wybierając pokrycie dachowe, musimy również zastanowić się, czy zależy nam na wykończeniu matowym, czy z połyskiem.

Powierzchnia błyszcząca dachówki Creaton

Powierzchnię błyszczącą zapewnia DURATOP PRO. Taka dachówka posiada właściwości hydrofobowe gwarantujące spływanie wody z dachu w postaci kropel. Dzięki temu deszcz nie powoduje smug na dachu, a jednocześnie go czyści. Gładka faktura sprawia, że usuwanie z dachu kurzu, pyły czy mchu jest ułatwione.

Powierzchnia matowa dachówki cementowej

Oprócz powierzchni z połyskiem, możliwa jest również powierzchnia matowa PLANAR. Ta powłoka to naturalna ochrona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Woda swobodnie spływa po powierzchni, ale jednocześnie stosunkowo rzadko osiadają na niej mchy czy kurz. Ta powierzchnia jest nieczuła na zmiany temperatur i promieniowanie UV. Nie będzie więc blakła wraz z upływem lat.

Gwarancja na lata

Wybierając dachówkę cementową, nie musisz się martwić o jej szybkie niszczenie. Ten materiał jest trwały i odporny przez dziesięciolecia. Producent dachówek cementowych Creaton udziela na swoje produkty do 30 lat gwarancji.

Akcesoria do dachówek cementowych

Dachówki cementowe w ofercie Creaton uzupełnione są zestawem akcesoriów, które są przydatne do całościowego wykonania pokrycia dachowego. Do wyboru są więc nie tylko zwykłe dachówki, ale również dachówki połówkowe, boczne, kominkowe oraz wentylacyjne.

Oprócz tego proponowane są inwestorom m.in. takie elementy metalowe jak: strzemię pod ławę kominiarską, stopień kominiarski, dachówka ze wspornikiem drabinki śniegowej, drabinka śniegowa, nosek śniegowy oraz ława kominiarska.

Nowoczesny minimalizm, klasyczna harmonia i ponadczasowa elegancja – tak można określić dachówki cementowe dostępne w ofercie Creaton. Są one nie tylko trwałe i solidne, ale również efektowne i pasujące do każdego budynku.


źródło i zdjęcia: 4D Grupa Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT