Rezydencje z dachówką ceramiczną – zobacz zdjęcia i zainspiruj się

Dach jest elementem kluczowym nie tylko w aspekcie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, ale również istotnym czynnikiem kształtującym estetykę domostwa. Styl, forma i materiały wykorzystane do jego konstrukcji mają zasadnicze znaczenie dla ogólnego wyglądu nieruchomości. W przypadku budynków o wysokim standardzie reprezentacyjnym, konieczne jest szczególne dbanie o harmonię wszystkich komponentów architektonicznych tworzących jego wizualny charakter.

Rezydencje z dachówką ceramiczną – zobacz zdjęcia i zainspiruj się

Dach w domu jednorodzinnym zbudowanym w stylu eleganckiej rezydencji, harmonijnie dopasowany do architektury budynku, nada mu luksusowy charakter tylko wówczas, gdy będzie wykonany z najlepszych materiałów, np. z dachówek ceramicznych.

W ofercie firmy CREATON Polska znajdziemy modele łączące w sobie nowoczesną technologię, opatentowane rozwiązania oraz najwyższą jakość i trwałość, dopracowane w każdym detalu, o różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, które doskonale podkreślają estetykę i wysmakowany wygląd naszego domu.

Nowoczesne dachówki KODA

Doskonałym wyborem na dach nowoczesnej willi jest jedna z topowych i najnowszych dachówek w ofercie CREATON Polska, ceramiczna KODA. Skomplikowane połacie czterospadowego, namiotowego dachu udekorowane są przez liczne załamania, stworzone przez duże lukarny i dodatkowe mniejsze dachy umieszczone na różnych poziomach.

W ten sposób powstała imponująca, wielospadowa kompozycja. Tak wielowarstwowe układy wymagają doskonałej precyzji montażu i materiału. Elegancka, półpłaska ceramiczna KODA idealnie sprawdza się na tego typu dachu, ponieważ odznacza się znakomitymi proporcjami i wyważonym, dopracowanym kształtem.

 

Bez zbędnych ozdobników, płynnie koresponduje z projektami o wyszukanych formach i nietuzinkowych rozwiązaniach. Ta perfekcja stylu idzie w parze z wyjątkową wytrzymałością i świetnymi parametrami użytkowymi. Nowoczesna i lekka w swoim wyrazie potrafi szykownie wyglądać na masywnym dachu o dość klasycznej formie.

Jak podkreśla Marcelina Parchański, doradca handlowo-techniczny CREATON Polska – Oryginalny półpłaski kształt modelu KODA inspirowany dachówką reńską daje unikalne poczucie piękna. Łączy w wielkim stylu modę i elegancję.

Dachówka KODA jest idealną propozycją dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań. Zaprojektowana z myślą o nowoczesnej architekturze, jest idealną alternatywą dla typowej ceramicznej dachówki płaskiej.

Minimalistyczne dachówki SIMPLA

W rozłożystej, parterowej rezydencji wspaniale prezentuje się wielospadowy, nieco kaskadowy i bardzo szeroki dach. Konstrukcja praktycznie dominuje nad całym budynkiem i przyciąga wzrok. Dlatego niezwykle istotne było, by każda z jego połaci tworzyła spójną z całością kompozycję, a skosy przypominały gładką, jednolitą taflę.

Efektowny, symetryczny i nowoczesny dach udało się zbudować dzięki położeniu na nim płaskiej dachówki ceramicznej SIMPLA marki CREATON. Model ten wyróżnia się doskonałymi cechami użytkowymi charakteryzującymi dachówkę ceramiczną nowej generacji i wyjątkowym wzornictwem.

 

O uzyskaniu na tym dachu połaci o harmonijnym wyrazie zadecydował właśnie nowatorski, optymalny format XL, prosty kształt oraz wyjątkowo gładka powierzchnia wykończenia.  

Dachówka ceramiczna SIMPLA jest interesującą propozycją na dachy budynków w stylu nowoczesnym – podkreśla Sławomir Kacik, doradca handlowo-techniczny CREATON Polska.

Produkt doskonale sprawdza się przy realizacji dachów jedno- lub dwuspadowych. Budujący dom często łączą SIMPLĘ z designerskimi elewacjami z tynku czy płytek z włóknocementu. Dachówka ta uzupełnia bryłę budynku i podkreśla jego klimat. SIMPLA sprawi, że dom nabierze klasy i nowoczesnego charakteru.

Klasyczne dachówki TITANIA

Równie pięknie wygląda niezwykle wyrafinowany dach pokryty klasyczną holenderką płaską – ceramiczną TITANIA. To naprawdę wyjątkowa dachówka. Pomimo dużego formatu, dzięki któremu jest bardzo wydajna – pod względem zużycia ok. 9 szt. na 1 m2łatwo się układa i zapewnia dachowi szczelność, nawet temu, o niewielkim kącie nachylenia.

Ponadczasowy kształt, funkcjonalne rozwiązania konstrukcyjne, szeroka gama kolorystyczna, dostępność w wersji angobowanej lub glazurowanej sprawiają, że każdy inwestor z pewnością znajdzie odpowiedni model na dach swojego domu.

 

Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się ona w kolorze czarnym FINESSE na wielospadowym, szerokim dachu niskiej, rozłożystej rezydencji. Duża powierzchnia połaci dachowej i pozioma wizualna linia doskonale kontrastują z bryłą domu, nadając jej właściwe proporcje, a całej posiadłości wyjątkową elegancję.

TITANIA jest już od lat jest jedną z najpopularniejszych dachówek ceramicznych na rynku – zaznacza Marek Miodowski, doradca handlowo-techniczny CREATON Polska.

Wysoka „fala” dachówki zdefiniowała na nowo urok klasycznej holenderki płaskiej, nadając nowe znaczenie ponadczasowemu pięknu ceramicznego pokrycia dachu. Możliwość instalacji dachówki TITANIA na połaci o niewielkim kącie nachylenia sprawia, że możemy ją zastosować w realizacji nowoczesnych projektów architektonicznych o niskich dachach.

 

Rozłożyste, wielospadowe dachy nowoczesnych willi, często z licznymi załamaniami połaci, lukarnami, detalami swój niepowtarzalny wygląd zawdzięczają nie tylko kunsztownym konstrukcjom architektonicznym. W dużej mierze to efekt zastosowania wysokiej jakości, niezwykle atrakcyjnych wizualnie dachówek ceramicznych.

Do takich rozwiązań niewątpliwie należą dachówki TITANIA, KODA i SIMPLA. Wybór przez inwestorów produktów marki CREATON sprawił, że całość prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko.


źródło i zdjęcia: CREATON, 4D Grupa Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT