Do czego służą dachówki przelotowe?

Dachówki przelotowe to specjalne elementy pokrycia dachu cechujące się trwałością i szczelnością. Ich konstrukcja umożliwia przeprowadzenie przez połać dachu np. przewodów wentylacyjnych, okablowania od paneli PV lub masztu do anteny satelitarnej.

Do czego służą dachówki przelotowe?

Akcesoria dostosowane do potrzeb

Dachówki przelotowe różnią się od siebie w zależności od funkcji, jaką mają pełnić. Przykładowo modele antenowe umożliwiają bezpieczne i szczelne przeprowadzenie masztu przez pokrycie.

Dachówka solarna pozwala natomiast na połączenie paneli PV z pozostałą częścią instalacji fotowoltaicznych.Jeszcze inny rodzaj produktów przeznaczony jest do rur łączących kominy z piecami gazowymi.

Pomimo swojej funkcji, dachówki przelotowe nie mogą wpływać niekorzystnie na szczelność dachu. Dodatkowo nie powinny również zaburzać jego estetyki – najlepszym wyborem są więc modele kolorem oraz formą w pełni dopasowane do reszty pokrycia, na przykład rozwiązania dla modeli dachówek ceramicznych SIMPLA, CANTUS czy TITANIA marki CREATON.

Dachówki przelotowe – rozwiązania najwyższej jakości

W ofercie CREATON Polska dostępne są trzy rodzaje ceramicznych dachówek przelotowych: antenowa, gazowa (do kominów gazowych) oraz solarna. Wyróżniają się one trwałością, pomysłową i niezwykle funkcjonalną konstrukcją, a także atrakcyjnym wyglądem.

Pozostają spójne ze wszystkimi podstawowymi modelami ceramicznymi marki – od holenderek płaskich (jak FUTURA, PREMION), przez esówki (SINFONIE, MELODIE) po karpiówki (KLASSIK, PROFIL). Współtworzą z nimi przemyślane, komplementarne systemy.

 

Warto zaznaczyć, iż dach wykorzystujący wyłącznie ceramiczne produkty CREATON może zostać objęty (zgodnie z warunkami umieszczonymi na stronie internetowej producenta) gwarancją na okres aż do 50 lat, którą jednak utracimy, stosując inne rozwiązania, zastępujące oryginalne dachówki przelotowe.

W zależności o danego rozwiązania do zestawów montażowych CREATON dołączone mogą być również: tekturowy szablon umożliwiający wykonanie precyzyjnych otworów w membranie dachowej, odpowiedni adapter oraz giętki przewód przyłączeniowy lub rura.

Montaż dachówek przelotowych marki jest łatwy i szybki. Złożenie wszystkich elementów zestawu nie wymaga użycia kleju ani zastosowania dodatkowych zabiegów uszczelniających. W efekcie prace dekarskie trwają krócej, dzięki czemu możemy ograniczyć koszty całej inwestycji.

 

Wykorzystanie oryginalnych dachówek przelotowych – zaprojektowanych i wytworzonych przez tego samego producenta, co wybrany przez nas model dachówki połaciowej – to rozwiązanie najlepsze z wielu względów.

Przede wszystkim gwarantuje spójność całego systemu dachowego, co przekłada się bezpośrednio na jego szczelność, funkcjonalność oraz trwałość. Równocześnie w ten sposób zachowujemy jednolity wygląd połaci, która będzie prezentować się elegancko i estetycznie.


źródło i zdjęcia: 4D Grupa Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT