Wiązary kratowe i więźby dachowe - jak powstają i czym się różnią?

Firma Burkietowicz Sp.J. z Odolanowa, działająca w branży drzewnej od ponad 125 lat, specjalizuje się w obróbce drewna. Ten surowiec stanowił przez lata podstawę działalności firmy, dzięki czemu zgromadzona została obszerna wiedza na temat jego właściwego wykorzystania w konstrukcjach drewnianych.

Wiązary kratowe i więźby dachowe - jak powstają i czym się różnią?

Wykorzystując połączenie bogatego doświadczenia i nowoczesnych technologii, firma Burkietowicz Sp.J.  jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom rynku oraz efektywnie realizować zamówienia partnerów handlowych.

Obok nowoczesnych konstrukcji z drewnianych prefabrykowanych wiązarów kratowych łączonych na płytki wielokolcowe, Grupa Burkietowicz od kilku lat oferuje w sprzedaży i produkuje tradycyjne więźby dachowe w technologii prefabrykowanej.

Dysponując własnym tartakiem, zakładem produkującym certyfikowane drewno lite i drewno klejone oraz własnym biurem projektowym, może zaoferować różne rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego jedno i wielorodzinnego, dla budownictwa przemysłowego i rolniczego.

Wiązary prefabrykowane wykonane przez firmę Burkietowicz.

Jak powstaje więźba prefabrykowana?

Proces realizacji więźb prefabrykowanych rozpoczyna się od prac projektowych, do których wykorzystywany jest specjalistyczny, dedykowany temu produktowi program projektowy.

Tak zaprojektowana więźba zapisywana jest do pliku maszynowego, który przesyłany jest do centrum obróbczego CNC Hundegger K2i.

Nowoczesna obrabiarka pozwala na wyprodukowanie elementów konstrukcji z bardzo dużą dokładnością, na zastosowaniu w konstrukcji i wycięciu na obrabiarce tradycyjnych połączeń ciesielskich.

Dobry projekt, precyzja wykonania elementów, optymalne wykorzystanie drewna pozwala na uzyskanie produktu najwyższej jakości a ekipie ciesielsko-montażowej na szybki i sprawny montaż, obniżeniu kosztów realizacji inwestycji a ostatecznemu. Klientowi na pełnej satysfakcji z zamówionej w firmie konstrukcji.


Źródło i zdjęcia: Grupa Burkietowicz

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT