Dach gotowy w 2 dni? To możliwe!

Wiązary dachowe są powszechnie wykorzystywane w konstrukcji domów jednorodzinnych. Zachęcamy do kontaktu z producentem, firmą Grupa Burkietowicz już w trakcie projektowania domu, aby wspólnie znaleźć możliwości oszczędności.

Dach gotowy w 2 dni? To możliwe!

Główne zalety oferty Grupa Burkietowicz

  • Projektowanie, wycena, doradztwo techniczne, produkcja i montaż z jednej ręki.
  • Zastąpienie ciężkiego i kosztownego stropu betonowego konstrukcja lekką z drewna.
  • Otwarta przestrzeń na poddaszu bez słupów podporowych.
  • Eliminacja zbędnych fundamentów ścian nośnych i pełna dowolność aranżacji wnętrza na parterze.
  • Szybki i precyzyjny montaż.

Przekazując parametry techniczne dotyczące rodzaju planowanego poddasza, rodzaju pokrycia oraz ocieplenia, a także lokalizacji budowy kadra konstruktorów doradzi, zaprojektuje i wyceni koszty wykonania konstrukcji zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Wiązary na domy typu bungalow

W przypadku planowanej budowy typu "bungalow" mamy możliwości znaczącego "odchudzenia" kosztów inwestycji.

Podstawową zaletą są jest eliminacja kosztownego i ciężkiego stropu betonowego. Wówczas dolny pas wiązara stanowi strop i jednocześnie sufit. Wyeliminowanie stropu oznacza jednocześnie lżejsze ściany nośne, a tym samym tańsze fundamenty budynku.

Rozpiętość konstrukcji wiązarów do 30 mb bez konieczności stosowania podpór pośrednich oznacza kolejne wyeliminowanie kosztów. Rozwiązania takie będą bardzo ekonomiczne a zarazem szybkie w realizacji. Montaż takich konstrukcji zabiera naszym ekipom około 2 dni.

Wiązary z poddaszem użytkowym – attyka i mansarda

Zakładając w projekcie maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej na poddaszu warto od samego początku skorzystać z doradztwa technicznego konstruktorów zakładu.

Konstrukcje attykowe pozwalają na wygospodarowanie powierzchni użytkowej na poddaszu wolnej od słupów podporowych dając przestrzeń do dowolnego zagospodarowania.

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zastąpienia ciężkiego i kosztownego stropu betonowego pasem dolnym wiązara. Belki dolnego pasa wiązarów stanowią konstrukcję podłogi na poddaszu i jednocześnie sufitu na parterze.

Wyeliminowane i zaoszczędzone w ten sposób koszty stropu betonowego znacznie obniżają koszty budowy.  

Wiązar mansardowy – nadbudowy na dachach

W architekturze drugiej połowy XX wieku dominowały budynki jednorodzinne i wielorodzinne z płaskim dachem z konstrukcji żelbetowej. Przy wykorzystaniu technologii MiTek można nadbudować dach płaski konstrukcją mansardową lub attykową.

W ten sposób wygenerujemy dodatkową kondygnację i przestrzeń użytkową pozbawioną słupów podporowych. Jest to bardzo ekonomiczne, ale przede wszystkim szybkie rozwiązanie, co jest szczególnie istotne przy rozbudowach.

Konstrukcje na domy z dachem płaskim i łukowym

Płaskie dachy to obraz nowoczesnej architektury. Wizje projektanta dotyczące kształtu dachu realizowane są dzięki wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania i bogatemu doświadczeniu naszych konstruktorów. Zarówno dachy w kształcie łukowym, jak i płaskie mogą zostać zaprojektowane, wykonane oraz zmontowane przez firmę Grupa Burkietowicz.

Jedynym ograniczeniem będzie więc wyobraźnia projektantów, ich wizja i koncepcja wyglądu i kształtu dachu.


Źródło i zdjęcia: Grupa Burkietowicz

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT