Jak dobierać akcesoria do mebli?

Podczas aranżacji wnętrz to nie tylko meble mają wpływ na charakter przestrzeni. Równie ważne są detale, które, choć niewielkie, stanowią istotny element kompozycji. Wśród nich znajdują się oświetlenie, dekoracje oraz pozornie małe, ale niezwykle funkcjonalne dodatki, takie jak wieszaki czy uchwyty meblowe. Jak można je dostosować do stylu i charakteru danego pomieszczenia?

Jak dobierać akcesoria do mebli?

Nawet najdoskonalsza koncepcja i wykonanie mebli okaże się niewystarczające, jeśli pominiemy aspekt funkcjonalny. Przypuśćmy sobie sytuację: wspaniałe kuchnie, komody lub kredensy, których frontów nie sposób wygodnie otworzyć.

Przedpokoje pozbawione wygodnych wieszaków na ubrania. Eleganckie witryny i szafy, które niszczy niewłaściwie dobrane uchwyty, niepasujące do stylu i wyglądające jakby pochodziły z innej epoki. To niestety dość frustrujące.

To dopiero w takich momentach zdajemy sobie sprawę, jak ogromne znaczenie mają akcesoria i elementy meblowe – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Pytanie brzmi, jak wybrać odpowiednie dodatki i akcesoria meblowe, dopasowując je do konkretnych wnętrz i mebli?

- Z pomocą przychodzi tu naprawdę szeroka oferta dostępnych rozwiązań np. marki REJS. – mówi Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS.

Zlecając wykonanie zabudowy na indywidualne zamówienie, inwestorzy mają możliwość perfekcyjnego dopasowania do charakteru mebla, a także do własnych potrzeb i oczekiwań m.in. uchwytów, wieszaków czy systemów oświetleniowych. Swoboda kreacji ostatecznego efektu jest znacznie większa niż w przypadku zakupu gotowych mebli.

Bogactwo wyboru uchwytów

W obszarze akcesoriów meblowych mamy naprawdę mnóstwo opcji do wyboru. Świat uchwytów i dodatków meblowych oferuje różnorodność, która jest imponująca.

Znajdują się tu modele montowane na przodzie frontów, takie jak uchwyty dwupunktowe czy gałki, a także te mocowane do górnej krawędzi frontów, takie jak krawędziowe czy wpuszczane.

Są modele o dużej sile wyrazu, np. NIRO czy VITO, a także te ledwie zauważalne, takie jak AL9 czy AL13. Mamy do wyboru wzory finezyjne i dekoracyjne, takie jak ARTESI, a także minimalistyczne i skromne, np. EASY czy STILO.

Wszystkie te opcje są dostępne w wielu różnych kolorach, obejmujących m.in. biel, czerń, chrom, aluminium, szczotkowaną stal, mosiądz i miedź, co ułatwia ich dopasowanie do konkretnych mebli i kolorystyki wnętrza.

Co ważne, montaż i ewentualna wymiana uchwytów są łatwe, a dzięki gotowym szablonom REJS wykonanie otworów odbywa się precyzyjnie, tam gdzie jest to potrzebne.

Różnorodność wieszaków

Podobnie jest w przypadku wieszaków, które często bywają niedoceniane, jednak pełnią kluczową rolę w przedpokojach, garderobach, toaletach czy łazienkach, a także innych pomieszczeniach gospodarczych.

Szczególnie przydatne są modele przykręcane, które możemy umieścić tam, gdzie są one najbardziej potrzebne, na przykład na drzwiach garderoby. Przymocowane do stabilnej powierzchni, wytrzymają nawet ciężkie mokre kurtki czy płaszcze, w przeciwieństwie do wieszaków przyklejanych.

Wieszaki to detale, które mogą również wyrazić naszą osobowość, zainteresowania i styl. W zależności od charakteru wnętrza, możemy wybierać spośród klasycznych modeli, takich jak SINGO czy ARGO umieszczone na kwadratowych rozetach, czy ORIS na rozecie prostokątnej.

Dostępne są one w różnych kolorach, takich jak czerń, srebro, mosiądz i miedź. Warto także zwrócić uwagę na modele SORIA M, SORIA L i SORIA S o finezyjnie wygiętej formie, które nadają wnętrzu delikatny akcent secesyjny.

Dla miłośników minimalizmu idealne mogą okazać się wieszaki WAL o prostym kształcie, dostępne w lakierowanej bieli, matowej czerni i naturalnej stali.

Wieszaki ARGO.

Przemiana dzięki frontom

Kolejnym przykładem, jak pozornie mała zmiana może zupełnie odmienić charakter mebli, są fronty. To właśnie one są tym pierwszym, co rzuca się w oczy i w dużym stopniu definiują styl mebli. Jest to szczególnie widoczne w kuchniach, gdzie ściśle przylegające do siebie szafki tworzą zwartą zabudowę.

Szklane fronty w aluminiowych ramach od REJS to doskonałe uzupełnienie zarówno dla eleganckich, jak i oryginalnych wnętrz, takich jak loftowe. Dostępne są różne profile, z różną szerokością i sposobem montażu tafli szkła. Profile R1 mają 19 mm wysokości i zaledwie 20 mm szerokości.

Możemy je łączyć za pomocą specjalnych łączników, uzyskując efekt przypominający okna ze szprosami. R4 i R11 są znacznie wyższe po stronie wewnętrznej: odpowiednio 50 mm i 45 mm, co zapewnia większą stabilność konstrukcji frontu.

Profile i łączniki są dostępne w różnych kolorach, w tym w modnej matowej czerni, uniwersalnej bieli, srebrze oraz stylowym złocie, często wykorzystywanym w aranżacjach glamour.

Zmiana frontów to bardzo dobry sposób na odnowienie starszej zabudowy. O ile korpusy są w dobrym stanie technicznym, albo można je w łatwy sposób odnowić, wymiana frontów może być ekonomicznym i szybkim do realizacji rozwiązaniem ze spektakularnym efektem. – wyjaśnia Joanna Posadzy.

Również poprzez zastosowanie szkła można wprowadzić powiew świeżości do kuchni. Dostosowane do wymiarów i zamawiane w punktach handlowych REJS tafle szklane stanowią doskonały i ekspresowy sposób na zabezpieczenie przestrzeni między górnymi a dolnymi szafkami.

Ich prosty montaż (często można je nakleić na istniejące płytki) sprawia, że odświeżenie wyglądu aranżacji nie zajmie wiele czasu i nie wymaga dużego remontu. Dodatkowo, aby podkreślić ich obecność, możemy zdecydować się na instalację profili i listew LED od REJS. Te elementy pozwolą na oświetlenie blatu i przestrzeni roboczej, tworząc unikalną atmosferę w pomieszczeniu.


źródło i zdjęcia: REJS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT