Jak gładkie ściany wspierają regulację mikroklimatu?

W polskich domach bardzo często spotyka się ściany wykończone na gładko i pomalowane na wybrany kolor. Sama farba to nie wszystko - równie ważna jest odpowiednia masa szpachlowa. Warto upewnić się, że wybrana gładź będzie nie tylko oferować nienaganną jakość, ale również pozytywnie wpływać na zdrowie domowników.

Jak gładkie ściany wspierają regulację mikroklimatu?

Dlaczego zadbanie o gładkie ściany jest ważne?

Według szacunków w sezonie zimowym w zamkniętych pomieszczeniach spędzamy do 90% naszego czasu. Postęp w dziedzinie budownictwa sprawił, że wznoszone obecnie budynki są coraz bardziej szczelne. Właściwość ta, choć pożądana m.in. z perspektywy rachunków za ogrzewanie, nie odznacza się pozytywnym wpływem na nasze samopoczucie. Szukając optymalnego wyjścia z tego impasu, warto rozważyć wybór Baumit IonitFinish – to gładź regulująca mikroklimat, która zapewnia odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Gładkie ściany, pokryte masą szpachlową Baumit IonitFinish, zapewniają wilgotność na optymalnym dla ludzi poziomie pomiędzy 40 a 60%. Regulacja wilgotności jest niezwykle istotna – jej zbyt wysoki poziom, spowodowany przez gotowanie, pranie i kąpiele, sprzyja pojawianiu się rozmaitych problemów zdrowotnych oraz powstawaniu grzybów oraz pleśni. Zbyt suche powietrze może przyczynić się z kolei do infekcji dróg oddechowych. Decydując się na gładź na ścianach IonitFinish, dbamy o jej zrównoważony pułap.

Gotowa masa szpachlowa Baumit IonitFinish
Gotowa masa szpachlowa Baumit IonitFinish fot. Baumit

Zalety i zastosowanie gładzi Baumit IonitFinish

Omawiając zalety Baumit IonitFinish, nie sposób pominąć jego właściwości fizycznych. To gładź regulująca klimat, którą można stosować zarówno przy pracach budowlanych, jak i remontowych. Cechuje się dobrymi właściwościami użytkowymi i roboczymi, dzięki czemu z powodzeniem stosuje się ją przy: 

  • wypełnianiu spoin
  • szpachlowaniu na gładko powierzchni z płyt g-k,
  • szpachlowaniu na gładko powierzchni z mineralnych tynków wewnętrznych
  • szpachlowaniu na gładko powierzchni z betonu.

Wybór tego produktu powinny rozważyć osoby, którym zależy na wysokim stopniu gładkości i bieli, idącej w parze z nienaganną estetyką i trwałością. Kremowa konsystencja i wyjątkowa formuła sprawiają, że Baumit IonitFinish jest łatwa w aplikacji i gotowa do użycia zaraz po otwarciu opakowania.

Łączenie produktów z serii IonitFinish

Warto podkreślić, że wybór odpowiedniej masy szpachlowej to dopiero pierwszy z dwóch kroków, które przybliżą nas do uzyskania pomieszczeń o przyjaznym mikroklimacie. Drugim etapem jest aplikacja farby mineralnej Baumit IonitColor, która wytwarza w powietrzu naturalne jony, oczyszczające je z drobnego kurzu oraz pyłków. Gładkie ściany, wykończone przy pomocy produktów z serii Ionit, redukują również 60% wydzielanych podczas oddychania czy mówienia aerozoli, stanowiących nośnik wirusów.

Mineralna farba wewnętrzna Baumit IonitColor
Mineralna farba wewnętrzna Baumit IonitColor fot. Baumit

Połączenie obu produktów Baumit Ionit prowadzi do wyraźnego wzrostu jakości powietrza w naszych domach i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Ich skuteczność została potwierdzona niezależnymi badaniami – zarówno farba Baumit IonitColor, jak i masa szpachlowa Baumit IonitFinish zostały nagrodzone znakiem jakości natureplus®. Symbol ten przyznaje się wyłącznie tym produktom, których parametry spełniają ścisłe wymagania względem ochrony zdrowia mieszkańców, założeń zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.

źródło i zdjęcia: Baumit

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT