Krok pierwszy - czyszczenie armatury
Kamień i rdza pojawiają się w łazience bez ostrzeżenia. Chwila nieuwagi i bateria pokrywa się nieestetycznym nalotem. Sprzyja temu twarda woda oraz wilgoć, a usunięcie osadów i rdzy z wanien, umywalek, pryszniców, toalet, kafelków czy zlewozmywaków to nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi nowoczesny środek do usuwania kamienia i rdzy marki Pomoc Domowa, który umożliwia szybkie i skuteczne zlikwidowanie osadów bez szorowania, a także zabezpieczenie czyszczonych powierzchni – wystarczy spryskać powierzchnię aktywną pianą, a po chwili można cieszyć się czystością i blaskiem przez długi czas!
Krok drugi - czyszczenie fug
Mając płytki na które szybko się brudzą i po pewnym czasie tracą swój kolor, przez co całe wnętrze wydaje się zaniedbane. Już nie wspominając o tym, że nagromadzony w fugach brud, szczególnie wokół WC, brodzika i wanny, zamienia się w pleśń i grzyb. Dlatego ważne jest, żeby raz na jakiś czas porządnie wyczyścić fugi. Kiedy, jak nie podczas gruntownych porządków? Skorzystajmy z profesjonalnego środka do czyszczenia fug – Pomoc Domowa Professional, który szybko i skutecznie usuwa tłuszcz, brud i różnego rodzaju osady, nie wypłukując ani nie odbarwiając fug. Co ważne, można nim czyścic zarówno białe, jak i kolorowe spoiny, jednocześnie odświeżając ich kolor.
Krok trzeci - czyszczenie tapicerek
Meble tapicerowane często ulegają różnego rodzaju zabrudzeniom - wylana kawa, wino, odciski łap zwierząt to tylko niektóre z nich. Zacieki i plamy na kanapach czy krzesłach szpecą całe, nawet najbardziej wysprzątane pomieszczenie. Choć często wydaje nam się, że jedyną opcją ich uratowania jest skorzystanie z profesjonalnych usług prania tapicerki, naprawdę warto podejść do tego samodzielnie podczas przedświątecznych porządków. Odświeżone meble znowu będą ozdobą naszego mieszkania, jeżeli skorzystamy z profesjonalnego środka do czyszczenia mebli tapicerowanych marki Pomoc Domowa Professional. Nie dość, że czyści, to jeszcze likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Krok czwarty - czyszczenie sprzętu ze stali nierdzewnej
Jak wiele elementów ze stali nierdzewnej oraz inoxu znajduje się w naszej kuchni? Są to m.in.:
- okapy,
- płyty kuchenne,
- piekarniki,
- zlewozmywaki,
- drzwi lodówek i innych sprzętów gospodarstwa domowego.
Przy takich powierzchniach zupełnie nie sprawdzają się uniwersalne środki czyszczące. Stal nierdzewna jest wymagająca i doskonale poradzi sobie z nią dedykowany środek do czyszczenia inoxu i stali. Jego wyjątkowa formuła opracowana przez specjalistów marki Pomoc Domowa sprawi, że z łatwością usuniesz ślady palców, osad wapienny, tłuszcz oraz wiele innych zabrudzeń i nie zarysujesz czyszczonej powierzchni. Do czyszczenia piekarnika można wykorzystać pastę z octu i sody gospodarczej.
Krok piąty - czyszczenie sprzętu RTV i AGD
Nie tylko względy estetyczne i smakowe przemawiają za tym, żeby dbać o czystość w mikrofalówce i lodówce. Nierzadko czyszczony sprzęt gromadzi szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne, a resztki jedzenia mogą obniżyć jego sprawność lub nawet całkowicie popsuć urządzenie. Dlatego czasem zwykłe odświeżenie nie wystarczy. Przedświąteczne wielkie sprzątanie to też czas na gruntowne porządki w lodówce oraz doczyszczenie mikrofalówki. Wykorzystajmy do tego skuteczny środek do czyszczenia lodówek i mikrofalówek marki Pomoc Domowa, który dzięki naukowo opracowanej formule skutecznie likwiduje wszystkie nieprzyjemne zapachy, usuwa grzyby i bakterie zapewniając higieniczną czystość powierzchni.
źródło i zdjęcia: Pomoc Domowa/Dragon Poland
Komentarze