Jak zaprojektować funkcjonalną strefę prysznicową?

Choć wiele osób uwielbia długie, relaksujące kąpiele w wannie, no co dzień raczej wybieramy prysznic. To bowiem najszybszy sposób na odświeżenie się, zużywający przy tym znacznie mniejszą ilość wody. Aby codzienny prysznic nie był wyłącznie rutynową czynnością, warto zaaranżować kabinę w praktyczny i funkcjonalny sposób.

Jak zaprojektować funkcjonalną strefę prysznicową?

Domowe SPA pod prysznicem

Jeżeli tylko pozwala na to rozkład i metraż mieszkania, coraz częściej decydujemy się na łazienkę przylegającą bezpośrednio do sypialni. W tym wnętrzu strefę prysznica bez brodzika, ze znajdującym się na podłożu odpływem liniowym, umiejscowiono wzdłuż krótszego boku pomieszczenia. Pionowa szklana tafla zabezpiecza pozostałą część łazienki przed zachlapaniem. O komfort użytkownika zadba zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set zamontowany na ścianie pokrytej intrygującą białą okładziną 3D. Rączka natrysku posiada aż trzy funkcje, dzięki którym, zależnie od potrzeb i nastroju, odświeżymy się w strugach deszczu, skorzystamy z relaksującego masażu lub połączymy obie te opcje. Zarówno natrysk, jak i deszczownia z okrągłą głowicą o średnicy 20 centymetrów zostały wyposażone w system FerroEasyClean pozwalający na łatwe usuwanie kamienia wapiennego. 

Zestaw podtynkowy z baterią i deszczownią Algeo Set
Odpowiednio zaaranżowana strefa prysznicowa pozwoli poczuć się jak w domowym SPA fot. Ferro

Tradycyjny prysznic z brodzikiem

Mimo rosnącej popularności kabin typu walk-in, nie brakuje zwolenników tradycyjnych stalowych, emaliowanych brodzików, zwłaszcza że mają liczne zalety. Po napełnieniu wodą możemy wykorzystać je do wykąpania małego dziecka lub psa, a także do ręcznego prania. Niektórzy z nas po prostu lubią też mieć wyraźnie wyodrębnioną – za pomocą ścianek i brodzika – strefę prysznica. Urządzeniem podnoszącym komfort korzystania z prysznica jest ścienna bateria termostatyczna, wyposażona w system Safe Touch, dzięki któremu korpus nie nagrzewa się. Blokadę Safe Stop 38°C szczególnie docenią rodzice dzieci, które dopiero uczą się samodzielności w łazience. Z eleganckim panelem baterii Trinity zestawiono zestaw natryskowy przesuwny Tutti z trzyfunkcyjną rączką natrysku. Metalowy drążek przesuwny o długości 61,5 cm pozwala na dopasowanie wysokości natrysku do wzrostu użytkowników, a znajdująca się na nim chromowana mydelniczka usprawni toaletę.

Bateria Trinity oraz zestaw natryskowy Tutti
Klasyczny brodzik pozwala w wyraźny sposób oddzielić strefę mokrą od reszty łazienki fot. Ferro

Wygodny prysznic dla mniej sprawnych ruchowo

Osoby o obniżonej sprawności ruchowej to znaczna grupa naszego społeczeństwa. Stanowią ją bowiem nie tylko ludzie poszkodowani wskutek chorób czy wypadku, ale też stale zwiększająca się liczba seniorów. Bez wątpienia wszyscy chcą jak najdłużej być niezależni i samodzielni, zwłaszcza w tak intymnych sytuacjach jak korzystanie z łazienki. Do kabiny w tym pomieszczeniu bez trudu można wjechać na wózku, a następnie przesiąść się na stalowe składane siedzisko prysznicowe. Pomogą w tym poręcze i uchwyty ze stali szlachetnej. Bateria natryskowa ścienna Algeo Medico posiada odpowiednio wydłużony i wyprofilowany uchwyt specjalistyczny, który umożliwi samodzielne sterowanie strumieniem wody nawet osobom o mocno ograniczonej sprawności dłoni. Toaleta w tak funkcjonalnie zaaranżowanym wnętrzu, urzekającym zestawieniem szafiru, szarości i beżu, to niewątpliwie relaks i przyjemność.

Bateria natryskowa ścienna Algeo Medico
Lorem, Baterią Algeo Medico sterować mogą nawet osoby o ograniczonej sprawności ruchowej fot. Ferro

 

źródło i zdjęcia: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT