Wpływ farby na samopoczucie człowieka

Planując pomalowanie ścian na nowy kolor większość osób zazwyczaj skupia się na stworzeniu nowej aranżacji. Warto jednak pamiętać, że farba użyta do pomalowania ścian może nie tylko prezentować się atrakcyjnie pod względem wizualnym, ale także pozytywnie wpływać na samopoczucie np. poprzez poprawę jakości powietrza.

Wpływ farby na samopoczucie człowieka

Jak farba może wpływać na samopoczucie człowieka?

Decydując się na odświeżenie ścian, najczęściej koncentrujemy się na wyborze odpowiedniego koloru farby, który będzie współgrał ze stylem mebli i akcesoriów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wybrane barwy mogą być odzwierciedleniem naszego temperamentu i wpływać na nastrój mieszkańców. Istotną rolę pełni również zjawisko tzw. psychologii kolorów, zgodnie z którą m.in. część barw działa na nas kojąco, a inne np. stymulują do efektywnej pracy.

Nie należy jednak zapominać, że farby do malowania wnętrz mają różne właściwości i zastosowanie, które odzwierciedlają się w wykończeniu, a także wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrany produkt może pozytywnie oddziaływać na samopoczucie i zdrowie lokatorów. Inwestycję w odpowiednią farbę powinny rozważyć zwłaszcza osoby, które mierzą się z alergiami i nawracającymi chorobami dróg oddechowych.

Lepsza jakość powietrza dzięki farbie Baumit IonitColor

W jaki sposób farba do malowania wnętrz może wpływać na samopoczucie mieszkańców za pomocą swoich właściwości fizycznych? Na pytanie to odpowiedzi udzielił ekspert, Tomasz Dzierwa.

Chcąc czuć się naprawdę komfortowo w domowym zaciszu, do malowania ścian i sufitów wybierajmy farby wysoce paroprzepuszczalne, na bazie naturalnych składników, bez konserwantów i szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO)Godną uwagi propozycją jest farba Baumit IonitColor, która poprawia jakość powietrza, oczyszczając je z pyłków oraz drobnego kurzu. Wytwarzane przez nią naturalne jony działają na zanieczyszczenia jak magnes, przyciągają je i wiążą ze sobą, a ich większy ciężar sprawia, że opadają na podłogę i można je łatwo zebrać podczas codziennego sprzątania. Docenią to nie tylko osoby z alergią czy rodziny z dziećmi, lecz każdy, kto ceni sobie spokojny sen, dobre samopoczucie fizyczne i uczucie bycia wypoczętym - podpowiada ekspert marki Baumit, Tomasz Dzierwa.

Dostępne kolory farby IonitColor fot. Baumit

Odpowiednie przygotowanie podłoża do malowania

Jeżeli zależy nam na idealnie gładkim i równym wykończeniu, dobrym rozwiązaniem będzie położenie gładzi przed przystąpieniem do malowania. Wybierając zdrowy produkt do dekoracji, jakim jest farba Baumit IonitColor, warto postawić na podłoże z tej samej serii, czyli mineralną masę szpachlową Baumit IonitFinish w postaci pasty lub Baumit IonitFino w formie suchej mieszanki do rozrobienia z wodą. Oba produkty charakteryzują się zdolnością do regulacji poziomu wilgotności powietrza, co przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia.

Gotowa masa szpachlowa regulująca wilgotność IonitFinish fot. Baumit

źródło i zdjęcia: Baumit

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT