Stropy gęstożebrowe - poznaj zalety i wady stropów Teriva

Stropy gęstożebrowe Teriva stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań w nowoczesnym budownictwie, zwłaszcza przy realizacji projektów domów jedno i wielorodzinnych. Ich konstrukcja łączy w sobie zalety stropów żelbetowych i drewnianych, oferując wysoką wytrzymałość przy stosunkowo niskim koszcie realizacji.

Stropy gęstożebrowe - poznaj zalety i wady stropów Teriva

Czym są stropy gęstożebrowe Teriva?

Stropy Teriva to system stropowy oparty na prefabrykowanych belkach żelbetowych, pomiędzy które umieszczane są bloczki (najczęściej keramzytowe lub betonowe lekkie). Po ułożeniu elementów na całej powierzchni stropu, całość jest zalewana betonem, tworząc monolityczną płytę stropową.

Gęstożebrowość konstrukcji oznacza, że belki są rozmieszczone w stosunkowo małych odstępach, co przekłada się na wysoką nośność i stabilność stropu.

Konstrukcja stropów Teriva

Podstawą stropu Teriva są prefabrykowane belki żelbetowe, które mają kształt litery "T" lub "L", zapewniając tym samym miejsce na ułożenie bloczków między nimi. Bloczki, zależnie od preferencji i wymagań projektowych, mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej wykorzystuje się lekkie bloczki keramzytowe.

Po ułożeniu belki i bloczków, przestrzenie między nimi oraz całą górną powierzchnię stropu zalewa się warstwą betonu, często wzmacniając ją dodatkowo siatką zbrojeniową.

Zalety stropów gęstożebrowych Teriva

  • Wysoka nośność i stabilność – dzięki zastosowaniu żelbetowych belek i monolitycznej płyty betonowej stropy Teriva charakteryzują się wysoką wytrzymałością na obciążenia.
  • Dobra izolacyjność akustyczna – bloczki wypełniające, zwłaszcza te wykonane z keramzytu, zapewniają dobrą izolację akustyczną między pomieszczeniami.
  • Elastyczność projektowa – system pozwala na łatwe tworzenie otworów instalacyjnych oraz swobodne kształtowanie przestrzeni, bez konieczności stosowania dodatkowych wzmocnień.
  • Szybkość i łatwość montażu – prefabrykowane elementy skracają czas realizacji i upraszczają proces budowy.
  • Koszt – w porównaniu do innych rozwiązań stropowych, Teriva oferuje atrakcyjny stosunek ceny do jakości i wydajności.

Aspekty techniczne i wykonawcze

Przy projektowaniu i montażu stropów Teriva ważne jest dokładne przestrzeganie zaleceń producenta oraz norm budowlanych. Należy szczególnie zwrócić uwagę na odpowiednie zbrojenie betonu, zwłaszcza w miejscach, gdzie przewiduje się większe obciążenia.

Ponadto, istotne jest zapewnienie odpowiedniej adhezji między belkami a betonem zalewowym, co ma kluczowe znaczenie dla trwałości i wytrzymałości całej konstrukcji.

Stropy gęstożebrowe marki Uciechowski

Celem firmy jest zaspokojenie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Oferowany jest szeroki wybór produktów keramzytowych oraz betonowych. Jako producent materiałów budowlanych, zapewniona jest najwyższa jakość. Dzięki stabilności procesów technologicznych, realizowane są powtarzalne wyroby najwyższej klasy.

Dysponowanie własnym laboratorium betonu oraz posiadanie najważniejszych certyfikatów podkreśla synonim wysokiej jakości i wieloletniej trwałości, jakim jest budowanie z firmą Uciechowski. Istnieje przekonanie, że oferta zadowoli nawet najbardziej wygórowane oczekiwania jakościowe.

Podsumowanie

Stropy gęstożebrowe Teriva stanowią efektywne i ekonomiczne rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa, oferując wysoką nośność, dobrą izolację akustyczną oraz elastyczność w projektowaniu przestrzeni mieszkalnych.

Ich stosowanie pozwala na skrócenie czasu budowy i redukcję kosztów, przy zachowaniu wysokiej jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Wybierając stropy Teriva, warto jednak pamiętać o konieczności przestrzegania zaleceń technicznych, co jest gwarancją trwałości i stabilności konstrukcji.


Źródło: Uciechowski Z.P.H.U. Sp.j.

Opracowanie: BudownictwoB2B.pl

Fot. otwierająca: Techbud

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT