Nowa fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N od Aluprof

W nowoczesnym projektowaniu kluczowe stają się innowacyjne podejścia, również w aspekcie konstrukcyjnym, aby sprostać obecnym wyzwaniom stawianym architektom i projektantom. Propozycja Aluprof, fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N, zaprojektowana według zasad Cradle to Cradle, stanowi technologiczny przełom i oferuje możliwość zrewolucjonizowania sektora.

Nowa fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N od Aluprof

Istotne wsparcie dla architektów

W ostatnim czasie architektura przekształciła się, wprowadzając nowe wymiary estetyki, funkcjonalności oraz efektywności energetycznej w projektowaniu budynków. Architekci stoją obecnie przed wyzwaniem harmonijnego łączenia estetyki i funkcji z zasadami ekologicznymi.

W odpowiedzi na te potrzeby, liderzy sektora nieprzerwanie eksplorują innowacyjne technologie, które mogą ustalać nowe kryteria w dziedzinie budownictwa. Do realizacji zaawansowanych koncepcji niezbędne są jednak zaawansowane narzędzia, takie jak nowa fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N od Aluprof.

Z innowacyjnym rozwiązaniem w postaci dodatkowej komory na uszczelki w profilach słupów i dwóch rodzajów profili rygli, umożliwiających tworzenie podwójnych rzędów rygli, ta fasada pozwala na wcielenie w życie nawet najbardziej kompleksowych projektów, w tym tych o zaawansowanej strukturze.

Dodatkowo, system efektywnego trójstopniowego odwodnienia gwarantuje niezawodność i łatwość użytkowania poprzez kaskadowe odprowadzanie wody w każdym połączeniu słup-rygiel i rygiel-rygiel.

Krok naprzód w walce ze zmianami klimatycznymi

W obliczu wyzwań współczesności, architekci są zobowiązani do tworzenia projektów budynków, które są nie tylko estetycznie przyjemne, ale także zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i ekonomii obiegu zamkniętego. Fasada MB-MT50N, opracowana zgodnie z zasadami certyfikacji Cradle to Cradle, stanowi odpowiedź na te wymagania.

Dostępna jest w dwóch wariantach termicznych, z wykorzystaniem innowacyjnych materiałów izolacyjnych (standardowo ABS/TPE i PET/PE dla wersji SI), osiąga wyjątkowo wysokie parametry izolacyjności termicznej. Wynika z tego mniejsze zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i chłodzenia budynków, co prowadzi do zmniejszenia emisji CO2 i obniżenia kosztów eksploatacji.

Minimalna wartość współczynnika przenikania ciepła Uf na poziomie 0,55 W/(m2K) pozwoliła na uzyskanie prestiżowego certyfikatu Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt dla systemu ścian słupowo-ryglowych MB-MT50N SI, co potwierdza jego najwyższą klasę efektywności A+ dla produktów przeznaczonych do budownictwa pasywnego.

Kluczowe dla tych wyników były innowacje, takie jak izolator z twardym rdzeniem, który nie tylko zapewnia doskonałe parametry termiczne, ale także ułatwia montaż dzięki konstrukcji umożliwiającej łatwe wkręcanie.

Nowa fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N od Aluprof z certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.
Nowa fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N od Aluprof z certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Oszczędność czasu i pieniędzy

W dzisiejszym szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym, producenci materiałów budowlanych stają przed wyzwaniem tworzenia produktów, które zapewniają nie tylko korzyści techniczne, ale również ekonomiczne.

Cenny czas staje się kluczowym zasobem, a od produktów oczekuje się, że umożliwią one szybki i efektywny montaż, skracając tym samym czas realizacji projektów.

Prostsza instalacja obniża koszty i minimalizuje ryzyko opóźnień, co ma znaczenie zwłaszcza w dużych przedsięwzięciach komercyjnych i mieszkaniowych. Fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania montażowego.

System ten, dzięki unikalnemu projektowi, pozwala na szybkie i łatwe łączenie elementów bez konieczności przewiercania, co znacząco przyspiesza prace montażowe i ułatwia wykonawcom zadanie.

Fasada MB-MT50N nie ogranicza się jednak tylko do aspektów montażowych. Jest ona zaprojektowana tak, aby wspierać architektów w tworzeniu estetycznych, energooszczędnych i ekonomicznie efektywnych budynków, odpowiadając na potrzeby współczesnego projektowania.

Dzięki tej innowacji od Aluprof, architekci mogą realizować projekty, które nie tylko przyciągają wzrok, ale są także zrównoważone i dostosowane do wymagań przyszłych pokoleń. MB-MT50N stanowi zatem kluczowy element w nowoczesnej architekturze, oferując kompleksowe rozwiązanie na miarę rosnących oczekiwań branży.


Źródło i zdjęcia: Aluprof

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT