Stosowana jest w budownictwie do wykonywania poszycia ścian działowych i okładzin ściennych w systemach suchej zabudowy oraz prefabrykacji różnych elementów budowlanych.
Płyty te stosuje się w zabudowie z wymaganiem zwiększonej dźwiękoizolacyjności.
Zalety płyt RIGIPS PRO AKU TYP A (GKB)
- Ułatwiona nawigacja po płycie. Kropki na środku płyty ułatwiają montaż płyt przy rozstawie profili co 60 cm a przerywane linie umieszczone w 1/3 i w 2/3 płyty ułatwiają montaż płyt do profili co 40 cm.
- Niewielka głębokość krawędzi PRO.
- Maksymalna wytrzymałość połączenia między płytami g-k dzięki optymalnemu umieszczeniu taśmy spoinowej (mniejsze ryzyko pęknięć).
- 1-krotne szpachlowanie konstrukcyjne połączenia między płytami g-k z wykorzystaniem taśmy zbrojącej, ze względu na niezauważalny skurcz wiążącej i wysychającej masy (mała grubość masy szpachlowej).
- Ograniczenie zużycia masy szpachlowej potrzebnej do wykonania połączenia między płytami g-k, dające oszczędność na kosztach zakupu materiałów.
- Krótszy czas potrzebny do uzyskania gotowej spoiny dzięki szybszemu wysychaniu cienkiej warstwy masy szpachlowej.
- Swoboda w montażu płyt g-k przy pomocy blachowkrętów (wkręty nawet 10 mm od krawędzi płyty).
- Łatwa kontrola płaszczyzn powstałych na połączeniu dwóch płyt g-k.
- Izolacyjność akustyczna (komfort akustyczny) – dzięki dużej gęstości uzyskujemy płyty o dużej masie. Poprawiamy w ten sposób parametry wpływające na izolacyjność akustyczną.
źródło i zdjęcia: Rigips
Komentarze