Izolacja klatek schodowych i korytarzy krok po kroku

Termoizolacja chroni przed ucieczką ciepła, zabezpiecza przed hałaśliwymi sąsiadami, wilgocią a także przed skutkami pożaru. Wyjaśniamy, jak ocieplić klatki schodowe i korytarze, aby podnieść komfort mieszkalny wykorzystując płyty zespolone EasyTherm.

Izolacja klatek schodowych i korytarzy krok po kroku

Ocieplanie klatek schodowych i korytarzy

Płyty zespolone EasyTherm oddzielą ogrzewane pomieszczenia mieszkalne od klatek schodowych. Dzięki temu skończy się problem nadmiernego wychłodzenia wnętrza nieruchomości i utraty ciepła, co przyczyni się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Płyty nie poddają się uszkodzeniom mechanicznym, co jest bardzo ważne w częściach wspólnych domów wielorodzinnych. Duża odporność na zarysowania, obicia i wgniecenia sprawia, że przez długie lata zachowują swój pierwotny wygląd i właściwości izolacyjne.

W przyszłości rewitalizacja takich ścian gipsowo-kartonowych jest dużo mniej kosztowna od naprawy miękkich ścian na podkonstrukcji ze styropianu czy też wełny.

Ocieplenie klatki schodowej od wewnątrz

Wykorzystaj płytę zespoloną EasyTherm, którą łatwo się montuje. Wystarczy zadbać o odpowiednią temperaturę na klatce, czyli 5-25°C oraz wilgotność - poniżej 70%.

Przygotuj płytę do wysokości ściany (zachowaj szczelinę dylatacyjną od podłogi i stropu). Ścianę zagruntuj, a na płycie rozprowadź klej - najpierw wetrzyj cienką warstwę na całość, a potem rozprowadź grubsze warstwy wzdłuż całej długości krawędzi i w równych odstępach na środku. Potem przyłóż płytę do ściany, dociśnij i spozycjonuj.

Na wysokich ścianach układaj płyty, dbając o to, żeby były przesunięte poziomo względem siebie. Dzięki temu unikniesz łączeń krzyżowych.

Płyty muszą być przycięte od strony wełny mineralnej - powinny mieć o 15 mm mniej niż wynosi wysokość pomieszczenia. Odcięte fragmenty wykorzystasz w dalszej pracy.

Jak uniknąć mostków termicznych?

Do ściany narożnika przyklejasz kawałek wełny, potem przysuwasz do niego płytę zespoloną. Kiedy materiał jest ustabilizowany, znów przycinasz nadmiar i przyklejasz kolejną płytę.

Dzięki temu osłona cieplna z płyt jest szczelna i nie pozwala na ucieczki energii. Wełna mineralna w płycie zespolonej EasyTherm ma współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,033 W/m*K, co oznacza, że jego straty są minimalne.

Izolacja ścian od wewnątrz

Płyty zespolone EasyTherm zastosujesz w budynkach o różnym przeznaczeniu - od obiektów z lokalami usługowymi po domy, bloki i kamienice. Wszędzie tam, gdzie zależy Ci na utrzymaniu izolacji termicznej.

Płyty z wełną skalną po montażu mają zwykle zaledwie 4 cm grubości. Dzięki temu nie zwężą wyraźnie korytarza i klatki schodowej, za to wprowadzą dodatkowe korzyści. Zwłaszcza w miejscach, w których panuje ryzyko wystąpienia nadmiernej wilgoci i nieestetycznych wykwitów na ścianach.

Ochrona akustyczna, termiczna i przeciwpożarowa

Poza ociepleniem ścian klatki schodowej, płyta zespolona skutecznie je wygłuszy. Zapewni prywatność mieszkańcom, ciszę i spokój. Pod tym kątem bardzo dobrze sprawdzi się zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych, choć i lokatorzy domów od razu odczują właściwości akustyczne izolacji.

Ważnym parametrem izolacyjnym jest ochrona przed rozprzestrzenianiem się ognia. Płyta g-k z wełną mineralną EasyTherm bardzo dobrze izoluje i spełnia wymogi dotyczące ciągów ewakuacyjnych obiektów, dla których warunkiem jest istnienie osłony z niepalnych materiałów.

Izolacyjność ścian zewnętrznych i wewnętrznych wpływa na poczucie bezpieczeństwa, zdrowie, komfort i stan portfela mieszkańców. Ważne przy tym, żeby była porządnie wykonana z użyciem odpowiednich materiałów budowlanych.

Płyta zespolona łączy w sobie zalety płyty gips karton z cechami wełny mineralnej, tworząc dodatkową trwała i skuteczną osłonę.

źródło i zdjęcia: ISOVER

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT