Moskitiery - komfort bez much i komarów! Wybierz idealną do swojego domu

Moskitiery zapewniają komfort w przestrzeni mieszkalnej, szczególnie w ciepłe, letnie miesiące. Są nie tylko barierą ochronną przed owadami, ale także mogą przyczynić się do poprawy cyrkulacji powietrza oraz zapewnić dodatkową ochronę przed kurzem i pyłkami. Wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery, aby spełniała ona wszystkie oczekiwania i potrzeby użytkowników.

Moskitiery - komfort bez much i komarów! Wybierz idealną do swojego domu

Rodzaje moskitier

Moskitiery dzielą się na kilka podstawowych typów, zależnie od sposobu montażu i funkcjonalności:

  • Moskitiery ramkowe - najprostsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie, polegające na umieszczeniu ramki z siatką na zewnętrznej części okna. Są łatwe w montażu i demontażu, a także dostępne w wielu rozmiarach.
  • Moskitiery rolowane - instalowane na stałe nad oknem lub drzwiami, z możliwością zwijania w kasetę, gdy nie są używane. To wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie łatwość obsługi i estetykę.
  • Moskitiery drzwiowe - specjalnie zaprojektowane do montażu w otworach drzwiowych, dostępne jako wersje przesuwne, magnetyczne, czy plisowane, idealne do drzwi balkonowych czy tarasowych.
  • Moskitiery plisowane - oferują wygodę użytkowania i nowoczesny wygląd. Ich główną zaletą jest możliwość łatwego dostosowania do różnych wymiarów otworów, jak również kompaktowy sposób składania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery?

  • Materiał siatki - wybierając moskitierę, warto zwrócić uwagę na rodzaj siatki. Siatki wykonane z włókna szklanego są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, natomiast siatki poliestrowe są lżejsze i mogą być łatwiejsze w czyszczeniu.
  • System montażu - zależnie od typu moskitiery, systemy montażu mogą się różnić. Ważne jest, aby wybrać taki, który będzie stabilny i łatwy w demontażu, szczególnie jeśli planujemy zdejmować moskitierę na zimę.
  • Kompatybilność z oknami/drzwiami - przed zakupem moskitiery, należy dokładnie zmierzyć otwór okienny lub drzwiowy, aby upewnić się, że wybrany model będzie pasował. Należy także zwrócić uwagę, czy moskitiera nie będzie kolidować z funkcjonowaniem okna lub drzwi.
  • Estetyka - choć moskitiery są przede wszystkim funkcjonalnym dodatkiem, nie warto zapominać o ich wpływie na wygląd domu. Warto wybrać takie, które będą komponować się z estetyką budynku i nie będą zbyt dominować na tle elewacji.

Moskitiery w ofercie Fart Produkt

Moskitiery dostępne w ofercie Fart Produkt stanowią idealny wybór, zwłaszcza podczas wiosny lub lata. Wytrzymała siatka, umieszczona w sztywnej ramie, skutecznie chroni wnętrza przed niechcianymi owadami, takimi jak komary i muchy.

Dostępne są modele drzwiowe oraz okienne, w wariantach zwijanych lub przesuwnych, co stanowi nowoczesne i komfortowe rozwiązanie dla osób szukających elastyczności użytkowania.

Modele te są dostępne w szerokiej gamie kolorów z palety RAL, dzięki czemu mogą być dopasowane do każdej elewacji, stając się stylowym uzupełnieniem budynku. W ofercie znajdują się także moskitiery drzwiowe i okienne, zwijane, przesuwne oraz plisowane.

Moskitiera drzwiowa ramkowa reprezentuje najwyższą jakość wśród drzwi siatkowych, oferując trwałe konstrukcje z mocnych profili aluminiowych. Dostępne są w różnorodnych kolorach, takich jak biały, brązowy, antracytowy, oraz inne. Możliwość malowania na dowolny kolor z palety RAL oraz dodatkowe opcje, takie jak ościeżnice czy wyjścia dla małych zwierząt, uzupełniają ofertę.

Moskitiera okienna ramkowa z kołnierzem jest popularnym wyborem, zapewniającym szczelne dopasowanie do okna. Montowana bez konieczności wiercenia, dostępna w wielu kolorach, może być również malowana na dowolny kolor z palety RAL.

Moskitiery plisowane wyróżniają się ekstrudowaną aluminiową konstrukcją i oszczędnością miejsca dzięki plisowanej siatce, oferując maksymalną szerokość do 4 m, a w wersji podwójnej nawet do 6 m.

Moskitiery rolowane są dostępne zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej, idealne do zasłaniania okien oraz drzwi, w tym okien dachowych. Opcja spowalniacza zwiększa komfort użytkowania.

Moskitiera przesuwna doskonale sprawdza się przy oknach typu HST lub PSK, z możliwością dostosowania do różnej ilości torów i ram przesuwnych.

Każdy model moskitiery może być dostosowany do indywidualnych preferencji, dzięki opcji malowania na dowolny kolor z palety RAL, co pozwala na idealne wpasowanie w estetykę każdego budynku.

Podsumowanie

Wybór moskitiery to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort życia, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Kluczem jest zwrócenie uwagi na typ moskitiery, materiał wykonania, sposób montażu, a także jej estetykę, aby harmonijnie współgrała z otoczeniem.

Pamiętając o tych aspektach, możemy znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań.


Źródło i zdjęcia: Fart Produkt

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT