Okna pionowe INNOVIEW - energooszczędność, bezpieczeństwo i komfort w jednym

Już przyzwyczailiśmy się do personalizowania różnych aspektów naszego życia, od konfiguracji smartfona, poprzez wybór wyposażenia samochodu, aż po projektowanie wnętrz garderoby czy kuchni. Podobną elastyczność oferują okna pionowe INNOVIEW, które można „dostosować na miarę”, wybierając i łącząc różne komponenty według własnych preferencji, niczym klocki LEGO.

Okna pionowe INNOVIEW - energooszczędność, bezpieczeństwo i komfort w jednym

Okna INNOVIEW wyróżniają się na rynku dzięki swoim wielkowymiarowym przeszkleniom, które łączą w sobie elegancję drewna z nowoczesnością aluminium. Ich unikatowość tkwi w szerokim wachlarzu możliwości konfiguracyjnych.

Od typu i wykończenia profili, przez konstrukcję i estetykę pakietu szybowego, aż po szczegóły wykonania połączeń - każdy element można indywidualnie dopasować, kreując ostateczny design zgodny z indywidualnymi upodobaniami.

Cztery rodzaje drewna

Serce okien INNOVIEW stanowią drewniane ramy. Oferując różnorodność zarówno w zakresie parametrów technicznych, jak i estetyki, umożliwiają wybór spośród czterech typów drewna.

Do dyspozycji mamy szlachetny dąb, który wyróżnia się wyjątkową twardością, sosnowe profile charakteryzujące się jasnym kolorem słojów oraz doskonałą termoizolacją, „ciepłe” w dotyku i odporne na uszkodzenia ramy z modrzewia, a także egzotyczne drewno meranti, które przyciąga uwagę wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych i niepowtarzalnym wzorem usłojenia.

Wykorzystanie drewna w stolarce budowlanej zapewnia wysoką termoizolacyjność oraz odpowiednią sztywność konstrukcji nawet przy dużych rozmiarach przeszkleń.

Kształt i kolor profilu drewnianego

Wybór kształtu i koloru ram ma kluczowe znaczenie dla estetyki okien oraz całego wnętrza. Profile okien INNOVIEW są dostępne w dwóch stylach: minimalistycznym REGULAR i bardziej klasycznym CLASSIC, z delikatnym nachyleniem.

Zastosowanie technologii czopowania przy łączeniu narożników znacząco zwiększa sztywność i trwałość całej konstrukcji. Ramy można dopasować kolorystycznie do ścian lub drewnianych elementów dekoracyjnych, albo też wybrać kontrastujące barwy, by stworzyć wyraziste akcenty w pomieszczeniu.

Nowoczesne powłoki o półmatowym wykończeniu dostępne w szerokiej gamie kolorów zapewniają pełną swobodę w projektowaniu. Dzięki technologii eliminującej widoczne mikrowczepy, uzyskujemy gładką i estetycznie wykończoną powierzchnię, co pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu wizualnego zgodnie z naszymi upodobaniami.

Drewno w oknach Innoview może być przygotowane w różnych kolorach wg indywidualnych preferencji Klienta.

Różne warianty profili aluminiowych

Zewnętrzna warstwa okładzinowa oferuje drewnianym ramom skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, eliminując konieczność przeprowadzania częstych renowacji. Taka ochrona nie tylko zwiększa trwałość, ale także dodaje oknom nowoczesnego charakteru.

Decydując o wyglądzie okien na zewnątrz, mamy kluczowy wpływ na prezentację elewacji. Istotnym aspektem jest wybór koloru spośród ponad 250 dostępnych w palecie RAL oraz specjalnych odcieni.

Nie mniej ważny jest kształt aluminiowych profili, z opcjami takimi jak tradycyjny SOFT, współczesny MODERN z płasko zlicowaną powierzchnią skrzydła i ościeżnicy, oraz minimalistyczny PURE, w którym rama tworzy jednolitą płaszczyznę, podobnie jak w przypadku stałego szklenia.

Wybór konkretnego wariantu ma wpływ na współczynnik przenikania ciepła okna, który nie powinien przekraczać 0,9 W/(m²K), dlatego warto dokładnie sprawdzić tę wartość przy konfiguracji modelu.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na sposób łączenia narożników profili - opcja zagniatana oferuje subtelne skośne łączenie, natomiast opcja spawana zapewnia niewidoczną spoinę. To detal, który z pewnością zostanie doceniony przez miłośników estetyki.

Główną cechą i wyróżnikiem okien INNOVIEW jest kształt zewnętrznej okładziny aluminiowej -dostępna w trzech wariantach: SOFT, MODERN i PURE.

Optymalny pakiet szybowy

Aby okna spełniały standardy energooszczędności, kluczowe znaczenie mają ich właściwości termiczne, na które w przypadku dużych przeszkleń, główny wpływ ma rodzaj szklenia. Wybierając pakiet szybowy, warto podejść do tego z rozwagą.

W ofercie okien INNOVIEW znajdziemy opcje dwu- lub trzykomorowe, które charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła Ug na poziomie odpowiednio 0,5 oraz 0,3 W/(m²K).

Obydwa rodzaje są montowane w ramie przy użyciu uszczelek i metodą suchego szklenia, co oznacza rezygnację z silikonu. Dzięki temu, połączenie jest bardziej szczelne.

Jeśli chcemy, możemy zamówić okna z szybą strukturalną, rozpraszającą widok.

Bezpieczne i funkcjonalne okucia

Łatwość użytkowania jest priorytetem w produktach FAKRO. System okuć zastosowany w oknach INNOVIEW umożliwia komfortowe otwieranie i zamykanie, niezależnie od rozmiarów skrzydła.

W kwestii zabezpieczeń przed włamaniem, standardowo okna spełniają klasę RC1, jednak istnieje możliwość ich wzmocnienia do poziomu RC2, by zapewnić jeszcze większą ochronę.

Przy zamkniętych skrzydłach zawiasy okien Innoview są całkowicie ukryte, co dodatkowo podnosi walory estetyczne okna.

Ostatni szlif, czyli dopasowana klamka

Wybierając klamkę do okien INNOVIEW, możemy zdecydować się na prosty, zaokrąglony, kanciasty lub obły design, a także na wykończenie w kolorze złotym, srebrnym, tytanowym czy białym, zwracając uwagę zarówno na ergonomię, jak i estetykę.

W zestawie znajdziemy również opatentowany mechanizm blokujący, który dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa.

Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT