Szprosy - modny dodatek czy funkcjonalny element okna?

Wybierając okna nie można zignorować znaczenia szprosów - elementów, które mogą zasadniczo odmienić estetykę zarówno fasady, jak i przestrzeni wewnętrznej domu. Oferowane w różnorodnych kolorach oraz szerokościach, szprosy umożliwiają personalizację okien, tak aby harmonijnie komponowały się z architekturą budynku i jego wnętrzami.

Szprosy - modny dodatek czy funkcjonalny element okna?

Okna ze szprosami – czy są droższe?

Z reguły, okna wyposażone w szprosy są droższe niż ich standardowe odpowiedniki bez szprosów. Szprosy wprowadzają element dekoracyjny i często wymagają bardziej złożonego procesu wytwarzania, co przekłada się na ich cenę.

Koszt okien z szprosami może być uzależniony od różnych aspektów, w tym materiału, z jakiego wykonane są szprosy (np. drewno, aluminium, szprosy nakładane), ich ilości oraz metody montażu (czy są one wbudowane w szybę, czy też aplikowane z zewnątrz lub od wewnątrz).

Różnorodność materiałów okiennych, takich jak PVC, drewno, czy aluminium, również ma wpływ na ostateczny koszt. Ponadto, okna z szprosami często są produkowane na specjalne zamówienie, co może podwyższać ich cenę w porównaniu do standardowych modeli.

Dla przykładu, niewielkie okno PVC z nakładanymi szprosami może mieć cenę początkową od kilkuset złotych, podczas gdy większe okno z drewna lub aluminium ze szprosami integralnymi może osiągać wartość kilku tysięcy złotych.

Jakie są typy szprosów?

Drutex proponuje różnorodne typy szprosów, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom estetycznym swoich klientów:

Szpros wiedeński

Szpros wiedeński, dostępny w szerokości 26 mm, jest prezentowany w bogatej palecie barw farb kryjących i przezroczystych, które całkowicie pokrywają strukturę drewna.

To rozwiązanie łączy estetykę tradycyjnych szprosów nakładanych z praktycznością szprosów wewnątrzszybowych, dodając unikalny dekoracyjny i stylowy akcent.

 

Szpros wewnątrzszybowy

Szprosy umieszczane między szybami, znane jako szprosy wewnątrzszybowe, mają szerokość 8 mm, 18 mm, 26 mm lub 45 mm i są oferowane w takich kolorach jak biały, złoty, srebrny, dąb złoty, dąb ciemny, mahoń, orzech, macore, winchester, RAL 8022 oraz inne kolory dostępne na życzenie.

Te szprosy są ukryte z zewnątrz i nie utrudniają czyszczenia szyb.

 

Szpros nakładany

Oferowane szprosy nakładane charakteryzują się szerokością 27 mm, 45 mm lub 65 mm i są dostępne w szerokiej gamie barw folii dekoracyjnych.

Są one aplikowane na zewnętrzną powierzchnię szyby, co umożliwia szybką i łatwą zmianę wyglądu okna lub drzwi bez potrzeby wymiany całego szkła.

 

Każdy z tych wariantów szprosów może być stosowany we wszystkich systemach okiennych, tarasowych i drzwiowych dostępnych w ofercie Drutex, co umożliwia dopasowanie estetyki okien i drzwi do indywidualnych preferencji użytkownika.


Źródło i zdjęcia: DRUTEX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT