Szkło bezpieczne dźwiga na swoich barkach ciężar naszego spokoju ducha, nieograniczonego komfortu, bezstresowego wypoczynku i zadowolenia z przebywania we wnętrzach.
Nie boi się wzmożonego nacisku, skoków ani uderzeń – tych przypadkowych, w trakcie beztroskich zabaw, czy tych celowych, z użyciem ciężkich przedmiotów.
O wytrzymałość i trwałość szkła można zadbać poddając go procesom hartowania lub laminowania, dzięki którym szkło odprężone typu „float” przeobraża się w szkło bezpieczne – najlepszego opiekuna budynku i przebywających w nim ludzi.
- Jak szkło bezpieczne hartowane i laminowane zachowuje się w trakcie pękania?
- W jaki sposób w ogóle dochodzi do tego zjawiska?
- Czym różni się szkło odprężone od szyby hartowanej czy szkła laminowanego?
- Jakie konsekwencje dla użytkowników niesie za sobą wybór powyższych rozwiązań?
O tym i o wielu innych istotnych kwestiach opowiadamy w naszym najnowszym filmie „Siła Szkła”.
Saint-Gobain Glass Polska jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości rozwiązań oraz najbardziej innowacyjnych produktów z zakresu szkła dla architektury i budownictwa jako szkło okienne, dekoracyjne i fasadowe.
Działania Saint-Gobain koncentrują się na zapewnieniu swoim klientom rozwiązań szklanych gwarantujących najwyższy komfort użytkowania oraz podkreślenie piękna architektury. Szczególnie warto wyróżnić nowoczesną ofertę szyb dwukomorowych np. CLIMATOPFAMILY oraz gamę innowacyjnych produktów do wnętrz, w oparciu, o aktywne szkło PRIVA-LITE, system ścianek dźwiękochłonnych CLIP-IN i dekoracyjne szkło Mastersoft.
Szkło ma wiele właściwości i zastosowań – może chronić przed hałasem, zimnem czy gorącem lub mieć zmienną przezierność.
Zanim jednak użyjemy szkła w naszych aranżacjach, musimy wziąć pod uwagę jego właściwości: izolację akustyczną, ochronę przeciw-słoneczną, bezpieczeństwo, ochronę przed przedmiotami spadającymi na przeszklony dach lub świetlik, ochronę przed włamaniami i aktami wandalizmu, ochronę przeciwpożarową, komfort termiczny oraz wiele innych.
źródło i zdjęcia: Saint-Gobain Glass Polska
Komentarze